Культурна столиця: У Дніпрі розпочався «Європейський музичний форум»

logo

Культурна столиця: У Дніпрі розпочався «Європейський музичний форум»

У понеділок, 20 листопада, у Дніпрі вперше розпочався «Європейський музичний форум». Захід є частиною програми міського голови Бориса Філатова «Культурна столиця». Також цього дня пройшов GRAND-концерт симфонічного оркестру FESTIVAL під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Дмитра Логвина. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу міськради Дніпра.

«Сьогодні ми піднімаємося на новий щабель фестивалю «Музика без меж» – відкриваємо в його рамках «Європейського музичного форуму». Уперше видатні солісти Європи приїхали до Дніпра, аби містяни насолодилися найкращими зразками класичного мистецтва. Цей захід ще на крок наближує нас до того, аби Дніпро став справжньою культурною столицею», – зазначив начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Євген Хорошилов.

«Європейський музичний форум» визначний тим, що на ньому відбудуться концерти та майстер-класи світових зірок зі Швейцарії, Польщі, Нідерландів, Франції та України. Захід проходить у рамках Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Музика без кордонів», який відбувається в оновленому концерт-холі Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки.

За три дні фестиваль збере на одній сцені рекордну кількість солістів – 10 великих майстрів сучасного музичного мистецтва. Крім того, під час форуму відбудеться 12 майстер-класів.

«Сьогодні я виконую одну з арій відомого світового оперного репертуару. Впевнений, що дніпровці це оцінять. Дніпро для мене – рідне місто. Хоч я і з Одеси, але у вашому місті мешкав 11 років. І мені дуже приємно бачити, що культурне життя у місті зараз бурлить», – розповів професор Одеської музичної академії ім. Нежданової, соліст Одеського театру опери та балету, народний артист України Василь Навротський.

Нагадаємо, що 21 листопада о 18:00 у рамках «Європейського музичного форуму» відбудеться концерт камерної музики. Солісти: професор Вищої школи музики у Женеві та Вищої школи музики в Берні Денис Северін (віолончель); викладач Вищої школи мистецтв у Берні та Вищої школи мистецтв у Люцерні Тетяна Корсунська (фортепіано); лауреат міжнародних конкурсів, професор В’ячеслав Попругін (фортепіано); професор Московської державної консерваторії ім.П.І.Чайковського, заслужений артист Росії Олександр Тростянський (скрипка). А 22 листопада о 18:00 під час закриття фестивалю відбудеться концерт GRAND PIANO SOLO.

Автор: Іван МУРАХА