Криворізькі археологи відкопали могилу «Патріарха» (Фото)

logo
180598_krivorizki_arheologi_vidkopali_mogilu_pat.jpeg


Яма у формі стопи, стріли, ритуальна маска та декілька стародавніх поховань. Все це знайшли криворізькі археологи під час розкопок стародавнього кургану бронзової епохи. Роботи ведуть від липня. За цей час віднайшли 15 поховань віком від 3 до 5 тис. Років. Повідоляє 5 канал.

розкопки

Обкладена камінням яма у формі стопи, яка розташована в центрі кургану на півметровій глибині. Тисячі років тому тут проводили магічні обряди та ритуали. Археологи кажуть, для Україні така знахідка унікальна, бо єдина. «Придана цій конструкції на дні форма стопи. Це так звана «стопа Вішну» – «стопа бога». Тобто місце, яке відмітив бог… Важливе те, що давні люди могли визначати такі місця, де ставили свої святилища», – пояснює археолог Олександр Мельник.

Біля ритуальної ями – могила людини, яку археологи умовно назвали «Патріархом». 5 тис. років тому його поховали в персональному кургані, а це свідчить про особливий статус небіжчика. Саме місце погребіння має вигляд кола, що символізує звернутого у кільце змія – символ підземних сил.

Поруч із «Патріархом» вчені розкопали ще дві могили. Одна з них прикрита стелами, що мають форму людських тіл. В другій археологи знайшли наконечники двох стріл та рештки ритуальної маски. «Похована доросла людина, воїн, весь засипаний червоною охрою, і стопи, і руки, і череп. І найцікавіше, що він був вбитий двома стрілами – одна була в грудній клітці, друга в районі тазу», – розповідає археолог-дослідник Ірина Стебина.

Закінчити розкопки археологи планують до кінця вересня. Після детального вивчення знахідок, обіцяють їх передати до музею.

Поделиться ссылкой:

Метки: «Патріарх», археологи, Ірина Стебина, Кривий Ріг, маска, ритуал, розкопки, стріли


Реклама

А поделиться?Читайте также: