Космогонічні сенси чи розфарбовані стіни: як у Дніпрі роблять нове оздоблення для закутку половецьких баб

logo

Космогонічні сенси чи розфарбовані стіни: як у Дніпрі роблять нове оздоблення для закутку половецьких баб

Історичний музей проводить реконструкцію скверу з половецькими бабами. Закуток був створений більше сорока років тому, за цей час стіна з піщанику зазнала значних ушкоджень та втратила свій «товарний вигляд», вважають співробітники музею. Саме тому заклад ще у 2015-му році почав замислюватися над приведення експозиції до ладу.

Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Громадське ТБ Дніпро.

«Ми обговорювали це з обласним управлінням культури та з історичним музеєм», — запевняє автор проекту Володимир Недогода. За його словами, реалізовувати план будуть в три етапи: спочатку розфарбують стіну, потім створять освітлення. «Після цього ми зробимо віртуальні екскурсії. Мешканці матимуть змогу почитати чи послухати інформацію про скульптури через QR-код», — пояснює Володимир.

Художниця Марія Козолуп ділиться: вона має на меті «звільнити» кам’яних ідолів із закутка, тому хоче зобразити на стіні небо: «Ці великі кола, які вже зараз можна бачити на ескізах, символізують сузір’я, колеса часу та рух. Окрім того, такі елементи будуть вдало виглядати з будь-яких ракурсів, що дозволить привернути увагу перехожих».

Втім, проект зазнав критики. Викладачка та архітекторка Катерина Козлова вважає, що треба було відновити стіну, а не розфарбовувати її: «Я не бачу праці архітекторів та істориків у цьому. Не бачу необхідності будь-що малювати біля історичних пам’яток. Місто — це не розмальовка». Вдалою ідеєю Катерина Козлова вважає створення лапідарію, тобто спеціального павільону для кам’яної пластики.

Автор: Єва МЕРЕЖКО