Контрнаступ влади: на Дніпропетровщині прибічники мера виступили проти активістів-антикорупціонерів

logo
182669_kontrnastup_vladi_na_dnipropetrovwini_pri.jpeg


Після спільного звернення представників марганецького осередку «Стоп корупції» та групи громадських організацій-однодумців до президента Порошенка щодо бездіяльності влади у Марганці на Дніпропетровщині у комунальних ЗМІ з’явились замовні матеріали із похвалою на адресу міського голови Олени Жадько та її команди. Відповідний лист-звернення до владної верхівки країни вийшов друком на шпальтах газети «Шахтар Марганця».

«Фактично, усе робиться на стику «Майдану» та «Антимайдану». Після того, як громадські діячі звернулися з відкритим листом до керівництва держави, міський голова вирішила зробити ось таку публікацію в міській газеті. Примітно, що видання фінансує міська рада і вона є засновником видання.

Підписали звернення люди з оточення міськогови голови. Наприклад, депутат міської ради від Опоблоку Матвеєва, яка є головою громадської ради ліцею, де раніше працювала до обрання на посаду Жадько. Кондратович – депутат міської ради також від «Опозиційного блоку», голова ради ветеранів МВС м. Марганець. Той самий, який на сесії 2014 просив проголосувати за розгон Майдану. Є відеопідтвердження цьому. Окрім того, під документом стоїть підпис Мухіної – головного редактора газети «Шахтар Марганця». На посаду редакторку призначала міський голова. Решта також або наближені до міського голови, або перебувають у фінансовій залежності від неї», – зазначив представник марганецького осередку «Стоп корупції» Роман Лук’яненко.

Нагадаємо, представники громадських організацій Марганця закликали державне керівництво зважити на ситуацію з бюджетними коштами в місті. За словами активістів, гроші використовуються не за цільовим призначенням очільницею міста та наближеними до неї особами.

«Україна починається не тільки з Києва, обласних центрів, а й з невеличких міст, таких, як наше шахтарське місто – Марганець. І ми, марганчани, хочемо жити у розвиненій європейській державі. Ми проти корупції.

З листопада 2014 року у нашому місті впроваджуються різні програми, які мають на меті покращення життя громадян. Під ці програми виділяються не малі бюджетні кошти. Але з таким «впровадженням» цих програм, як вони проводяться в нашому місті, знищується інфраструктура, життя містян стає гіршим та неможливим, оскільки бюджетні кошти просто розкрадаються. Ми неодноразово звертались до міської голови Жадько О.А., депутатів міської та обласної ради, керівництва облдержадміністрації, облради, проводили мітинги-протести, залучали засоби масової інформації. Але все марно. Така «робота» місцевої та обласної влади підриває авторитет та довіру громадян до центральної влади в цілому», – повідомили активісти місцевого осередку «СтопКору».

Марганчани вимагають негайного створення та направлення до міста комісії для розслідування злочинів у сфері економіки, фінансово-господарської діяльності міської та обласної влади, ефективності використання бюджетних коштів, контролю за цільовим використанням коштів, дотримання законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо місцевого бюджету, провести оцінку управління бюджетними коштами, вірогідність звітності.

«Необхідно також провести перевірку на доброчесність осіб, уповноважених на виконання функцій місцевого самоврядування. У нас є документи та відеоматеріали, які підтверджують протиправні дії обласного та міського керівництва на території нашого міста, які ми, при необхідності, надамо комісії», – додають активісти.

Громадські активісти закликали не спрямовувати звернення до облдержадміністрації та облради. У разі ігнорування та невиконання вимог мешканці Марганця обіцяють залишити за собою право на будь-які дії, щоб захистити місто від корупції.

Коментарі


Реклама

А поделиться?