Коболєв тішиться, що від газу відмовляються цілі міста

logo

На Дніпропетровщині цілі міста відмовляються від дорогого імпортного газу й переходять на твердопаливні котельні.

Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв під час робочої поїздки у Дніпропетровську область, поінформували у прес-службі Дніпропетровської ОДА.

«Приємно вражений успіхами Дніпропетровщини у сфері енергонезалежності. Модульні котельні на альтернативному паливі, які ефективно працюють в окремому місті, – це більш ощадне споживання газу в масштабах всієї України. Сподіваюся, інші регіони братимуть приклад з Дніпропетровщини», – зазначив він.

Голова НАК «Нафтогаз України» відвідав 40-тисячне місто Покров, яке торік повністю відмовилося від центрального теплопостачання. Населення перейшло на «автономку», а соцсферу обігрівають модульні котельні на пелетах.

За словами голови Дніпропетровської ОДА Валентина Резніченка, у Покрові комунальне теплопідприємство демонструвало неефективність кілька десятиліть. Борг за спожитий газ у понад 100 млн грн. змусив місцеву владу почати децентралізацію опалювальної системи. Уже другу зиму поспіль у садках, школах та лікарнях міста по-справжньому тепло.

Загальна потужність шести твердопаливних котельних – майже 5 МВт. Найбільша – на території центральної міської лікарні. Окрім медзакладу, вона обігріває три соціальні гуртожитки, спортшколу, кілька держустанов, дитсадок і школу.

Читайте також: Нафтогаз тепер очікує від Кабміну затвердження стратегії розвитку

Як розповів головний лікар Анатолій Шкіль, завдяки альтернативному опаленню мають ще й 10-відсоткову економію бюджетних коштів.

Здешевшують тариф пелети з лушпиння соняшника та торфу. Зокрема, торфорбрикети кидають в топку невеликих котельних потужністю 150-200 кВт.

Інвестор Станіслав Мацигорко вважає, що такі котельні вигідно будувати для будівель, що знаходяться поодаль одна від одної. На гігакалорію тепла витрачається до 200 кілограмів торфобрикетів. Собівартість такого опалення порівняно з газовим у 2-3 рази дешевша.

За останні два роки на Дніпропетровщині переведені на твердопаливні котли понад 30 котельних бюджетних закладів. На сьогодні їх в регіоні більше сотні.