Керівництво найбільших підприємств-забрудників повітря на Дніпропетровщини викликали на «килим»

logo

Керівництво найбільших підприємств-забрудників повітря на Дніпропетровщини викликали на "килим"

Вчора, 28 листопада, на засідання комісії з питань екології та енергозбереження Дніпропетровської обласної ради депутати викликали «на килим» керівників ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг» та ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» — підприємства, що є найбільшими забруднювачами навколишнього середовища в Україні, аби обговорити питання щодо виконання підприємствами природоохоронних заходів. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Під час заходу представники підприємств відзвітували щодо виконаних заводами екозобов`язань. Відтак, якщо ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» визнав, що природоохоронні заходи на підприємстві виконуються не сумлінно та домовились про подальшу співпрацю та контроль зі сторони обласної ради, то представники промисловго гіганту ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг», через який місто та область все більше зануруються у небезпечні для здоров`я смоги, категорично відмовились від такої позиції та запевнили, що підприємство у повному обсязі виконують зобов’язання зі зменшення шкідливих викидів, модернізує виробництво та дбає про екологічну безпеку міста та області. Така позиція обурила усіх присутніх депутатів, громадських активістів та екологічну комісію.

«Зараз Кривий Ріг, у прямому значенні цих слів, задихається від шкідливих викидів. В першу чергу, тому що ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» – найбільший в Україні забруднювач навколишнього середовища, який систематично ігнорує закон. Про це свідчать і два кримінальні провадження щодо порушення еконорм, і регулярні мітинги і викривальні прес-конференції екологів. За офіційними даними Міністерства екології і природних ресурсів, у минулому році це підприємство стало лідером антирейтингу забруднювачів атмосферного повітря – 285 тисяч тонн на рік», — зазначив начальник екологічної комісії Дніпропетровської області Дмитро Шибко.

Дебати між менеджерами підприємства та депутатами тривали декілька годин. Завод ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг» заявив, що протягом трьох років збирається провести повну модернізацію підприємства, замінити застаріле обладнання та технологій на нові, екологічно безпечні, поліпшии екологічну ситуацію в Кривому Розі і Дніпропетровській області.

«Заяви про осучаснення — нахабна брехня. Чому підприємство не зробило цього під Стратегії 2007-20015 років? А на останньому засіданні постійної комісії міськради з питань екології «ПАТ АрселорМіттал Кривий Ріг» вкотре хотів погодити перенесення термінів виводу з експлуатації мартена з 2017 на 2020 рік, коли більшість заводів відмовилися від мартенівського виробництва ще у 2012 році. Це вже мабуть вп`яте з моменту приватизації підприємства. Через викиди на алергію страждають все більше людей, кількість онкохворих дітей теж росте, мешканці міста потерпають від захворювань серцево-судинної та дихальної систем. Ви намагаєтесь підтвердити зменшення кількості викидів у повітря книжечками та табличками, які не мають жодних об`єктивних доказів. Вийшло непереконливо. Тепер зрозуміло, чому на територію підприємства не допустили Державну екологічну інспекцію, навіть на підставі судової ухвали у справі про забруднення атмосферного повітря. Є що приховувати!», — заявив голова комісії, депутат облради Анатолій Івахно.

У підсумку ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг» так і не переконав екологічну комісію у сумлінності виконання заходів зі зниження згубного впливу на навколишнє середовище. Депутати одностайно визнали незадовільним процес реалізації природоохоронних заходів підприємства та закликали «ПАТ АрселорМіттал Кривий Ріг»ініціювати комплексну перевірку заводу.

Нагадаємо, у Дніпропетровській обласній раді презентували стратегію розвитку енергоефективності та відновлювальних джерел енергії до 2035 року.

Автор: Дарина ТВАРА