Капітальний ремонт та STEM-освіта: як у Царичанці змінюються школи

logo

Капітальний ремонт та STEM-освіта: як у Царичанці змінюються школи

Основна реформа середньої школи вже активно розпочалася, реформа запланована на найближчі роки і тісно пов’язана з процесом децентралізації в Україні. На практиці це означає, що місцеві громади мають більше повноважень і коштів та можуть самі вирішувати питання щодо матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів, в першу чергу – садочків та шкіл. Сьогодні, 17 липня кореспондент Дніпрограду побував в одній із шкіл Дніпропетровщини, яку вже торкнувся процес децентралізації.

Децентралізація дає змогу створювати на місцях опорні школи – добре оснащені всім необхідним для сучасного навчального процесу, з обладнаними кабінетами та лабораторіями для фізики, хімії, біології, географії, математики тощо. Організація та оснащення опорних шкіл фінансуватиметься як з державного бюджету, так і з місцевих бюджетів, з можливістю залучення грантових коштів.

«Опорні школи потрібні для того, щоб учні з різних населених пунктів, незалежно від розміру цих населених пунктів та матеріального стану родини, мали рівний доступ до якісної шкільної освіти. З метою забезпечення гідних та якісних умов навчання для школярів у 2016 році була створена Царичанська опорна школа 1-3 ступенів з двома філіями. В школі навчається 721 учень, у філіях відповідно — 121 і 59. В кінці навчального року школи були передані у громаду і створений відділ освіти. Для навчального закладу з місцевого та обласного бюджету було виділено близько 11 млн грн для проведення капітального ремонту у школі. Була проведена реконструкція основного приміщення, майстерень, замінені вікна, підлога, двері, покрівля і система опалення. Наразі проводяться роботи по заміні вентиляційної системи у їдальні та спортзалі. Школа просто змінилася на очах», — розповіла в. о. начальника відділу освіти виконкому Царичанської сільради Лілія Кондакова.

Окрім капітального ремонту Царичанська школа отримала кошти на комп’ютери та меблі. У планах на наступний навчальний рік – облаштувати STEM –центр. У ньому дітей навчатимуть астрономії та робототехніці.

«Наша головна мета — це те, щоб діти хотіли і поверталися до громад. Сьогодні ми ставимо акцент на інноваційне навчання. STEM-освіта вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки, технології, технічну творчість та математику. Це напрям в освіті, при якому в навчальних програмах посилюється природничо-науковий компонент плюс інноваційні технології. Технології використовують навіть у вивченні творчих, мистецьких дисциплін. Наприклад, за кордоном на уроках музики навчають не тільки музикувати, але і використовувати комп’ютерні програми для створення музичних творів», — розповіла Лілія Кондакова.

Вже зараз завдяки додатковому фінансуванню від обласної та місцевої влади у школі працює унікальний авіамодельний гурток, аби долучитися до якого діти вишукуються в чергу.

«Ми створюємо авіамоделі, вже навіть декілька разів брали участь у змаганнях і займали призові місця. Нова методика STEM стимулює учнів до креативності й бажання вивчати світ, заглиблюватись у звичні для людини явища з наукової точки зору, зрештою, спонукає до навчання загалом. За допомогою конструювання літаків діти ненав’язливо вивчають фізику. В нашій колекції є 20 авіамоделей та взялися за створення квадрокоптеру», — розповів вчитель Антон Єлісєєв.

Загалом, стратегію, яку розробили і втілюють у школі, передбачає трансформації у різних аспектах її діяльності: застосування сучасних підходів до менеджменту у школі, перетворення педагогічного колективу на команду однодумців, і головне – перебудову навчального процесу на користь інтересів учня.

Нагадаємо, цьогоріч на Дніпропетровщині .

Як раніше повідомлялось, у Петропавлівській опорній ЗОШ №2 представили результати роботи з дітьми за новою методикою.

Автор: Дарина ТВАРА