Яким бачать розвиток Дніпропетровщини у 2018 депутати облради – аналіз

logo

Яким бачать розвиток Дніпропетровщини у 2018 депутати облради – аналіз

Фундаментальний документ розвитку Дніпропетровської області на майбутній рік заплановано прийняти вже на майбутній сесії обласної ради 1 грудня. Програма соціально-економічного та культурного розвитку вже пройшла розгляд комісій та готова до реалізації на наступний рік.

Як зазначив заступник голови облради Валерій Безус під час засідання постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та комунальної власності, цей документ має стати потужним фундаментом для руху Дніпропетровщини вперед. Зокрема і для стабільного функціонування житлово-комунального господарства.

“Ця програма має бути підставою для створення інших, більш вузьких програм розвитку області. Окрім цього, вона є фундаментом принципу формування майбутнього бюджету на наступний рік”, — зазначив Валерій Безус.

Як йдеться у самому документі, програма соціально-економічного та культурного розвитку Дніпропетровської області розроблена з метою створення умов для динамічного, збалансованого розвитку регіону шляхом забезпечення соціальної та економічної єдності, підвищення рівня конкурентоспроможності, активізації економічної діяльності, зростання добробуту населення тощо.

Окрема увага приділяється комунікації місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування задля успішного втілення державної політики розвитку в рамках регіону.

Завдяки цій програмі, має реалізуватися той потенціал, який наразі має Дніпропетровщина, зокрема у сфері промисловості, в якій функціонують 472 великі та середні промислові підприємства усіх основних видів економічної діяльності. В області виробляється майже п’ята частина всієї реалізованої промислової продукції України. За цим показником область посідає перше місце в Україні.

В області виробляється 78,4% труб, 33,7% прокату, 37,7% чавуну, 52,9% сталі, 40,9% коксу від загального обсягу по Україні. Регіон лідирує і у сільськогосподарській сфері. Близько 80% площі області зайнято під сільськогосподарське виробництво (6% сільгоспугідь України). Виробництвом продукції займаються 3194 фермерських господарства, 636 господарських товариств, 210 приватних підприємств, 14 державних підприємств та 20 інших суб’єктів господарювання.

Велику увагу у проекті програми приділено залученню іноземних інвестицій, адже левова частка комунальних підприємств області не в змозі існувати лише на бюджетні кошти, чи фінанси, отримані під час своєї діяльності. Як зазначав Валерій Безус під час презентації Стратегії розвитку енергоефективності та відновлювальних джерел в регіоні до 2035 року, наразі жодний муніципалітет в Україні не спроможний закрити усі свої потреби за власний рахунок, тому залучення іноземних інвестицій є однією із умов розвитку населених пунктів.

Сьогодні за обсягами залучених прямих іноземних інвестицій (ПІІ) область посідає перше місце серед областей України. 74,7% обсягу ПІІ отримано з країн ЄС. Частка області у загальних обсягах ПІІ у І півріччі 2017 року становить 9,8%. На підприємствах промисловості зосереджено 57,9% ПІІ від загального обсягу. До кінця 2017 року очікується спрямувати в економіку області 33,9 млрд грн капітальних інвестицій. Що ж до ПІІ, то в рамках реалізації програми очікується їх збільшення до цифри 3 мільярди 946,5 мільйонів доларів США.

Частина цих інвестицій має зайти і в житлово-комунальну сферу. Зокрема — для стабільного забезпечення водопостачання та водовідведення.Тільки за півроку в Дніпропетровській області було введено в експлуатацію У січні – червні 2017 року введено в експлуатацію: 107,1 км водопровідних мереж у м. Дніпрі та в Апостолівському, Межівському, Нікопольському, Павлоградському, Солонянському та Широківському районах. До кінця 2017 року за рахунок усіх джерел фінансування очікується введення в дію 255 км побудованих, реконструйованих та відремонтованих водопровідних мереж, що дозволить забезпечити централізованим водопостачанням більше ніж 59 тис. мешканців 49 населених пунктів області.У 2018 році за програмою планується будівництво та реконструкція 250 км водопровідних мереж для покращення якості послуг водопостачання та забезпечення послугами централізованого водопостачання 84 тис. осіб сільської місцевості.

Доволі розвинена економіка в Дніпропетровській області наразі використовує і колосальні енергетичні, фінансові та екологічні ресурси, що спонукає працювати над оптимізацією витрат цих пунктів. Споживання паливно-енергетичних ресурсів складає 25,4 млн тонн умовного палива, з них природного газу – 5, 47 млрд кубометрів (тобто 6,3 млн тон умовного палива). Все це означає, що Дніпропетровська область має значний ресурс у сфері енергозбереження та енергоефективності, який може скласти до 50%.

У 2018 році активізується робота по зниженню викидів, скидів забруднюючих речовин та обсягів утворення промислових відходів. Це буде здійснюватися шляхом упровадження ресурсозбережних і безвідходних технологій у всіх сферах господарської діяльності, технологічне переозброєння й поступове виведення з експлуатації застарілих технологічних циклів. Це дозволить дещо убезпечити та мінімізувати шкоду для екології від продуктів життєдіяльності людей та підприємств.

Також задля підвищення якості послуг та комфорту для мешканців області у програмі соціально-економічного та культурного розвитку Дніпропетровщини передбачається процес реформування житлово-комунального господарства, яке наразі перебуває у критичному стані.

В рамках цього відбудеться переведення котелень на альтернативні види палива та децентралізація системи теплопостачання, модернізація житлового фонду, забезпечення населення надійним та якісним водопостачанням у рамках реалізації заходів регіональної програми „Питна вода Дніпропетровщини”, яка передбачена до 2020 року.

Завдяки реалізації програми соціально-економічного та культурного розвитку буде проведене технічне переоснащення котелень з метою скорочення споживання природного газу та інших енергоносіїв, також створено до 200 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), загальна кількість ОСББ складатиме 2969 (15% від загальної площі багатоквартирного житлового фонду).

Важливим аспектом у виході комунальних підприємств з кризового стану є здійснення інформаційно-роз’яснювальної роботи із населенням та чиновниками стосовно енергозбереження, запровадження енергозберігаючих технологій, використання альтернативних видів палива та стимулювання енергоефективних заходів у житлових будівлях.

Це дозволить зменшити обсяг використання енергії в області та зменшити заборгованість населення перед комунальними підприємствами за послуги.

Заборгованість населення за житлово-комунальні послуги за січень – жовтень 2017 року хоч і зменшилась на 4,5% порівняно з початком року, але все ж перевищує 2,5 мільярди гривень.

Стимулювання населення та підприємств до економії енергії в рамках програми багато в чому перегукується із Стратегією енергозбереження, енергоефективності та розвитку відновлювальних джерел енергії у Дніпропетровській області на 2018-2035 роки, однією з цілей якої є збільшення рівня енергоефективності в регіоні.

“Головна мета нашої стратегії — гарантування енергетичної безпеки області та підвищення рівня енергоефективності за рахунок втілення заходів раціонального використання паливно-енергетичних у бюджетній сфері, ЖКГ та промислово-господарському секторі”, — зазначав під час її презентації Валерій Безус.

Таким чином, окрім ряду інших аспектів життя мешканців області, майбутня програма дозволить впроваджувати в регіональну економіку новітні технології та підходи, що у свою чергу поступово покращить ефективність виробництва та виведе житлово-комунальне господарство із тієї ситуації, в якій воно перебуває зараз. Це покращить як і умови життя населення, так і стан економіки в цілому.

Розглянути та прийняти програму соціально-економічного та культурного розвитку Дніпропетровської області мають вже на найближчий сесії обласної ради, яка відбудеться 1 грудня

Автор: Антон МОРОЗ