Як отримати молодіжний кредит на житло в Дніпропетровській області

logo

Як отримати молодіжний кредит на житло в Дніпропетровській області

Сьогодні, 30 жовтня, директор регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву в Дніпропетровській області Володимир Косюга під час прес-конференції в Забеба.лі розповів, як отримати молодіжний кредит на житло в Дніпропетровській області, інформує Дніпроград.

Володимир Косюга розповів, що цьогоріч Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву відзначив 25 років.

«Завдяки фонду понад 136 тисяч сімей в Україні отримали перше житло. Свого часу Фонд створювався як інструмент сприяння молодіжним житловим кооперативам (МЖК) і серйозно сприяв здешевленню житла. Фонд виступав замовником будівництва і міг безкоштовно отримувати землю під МЖК. Забудовник же отримував податкові пільги — не платив ПДВ. За рахунок цього квадратні метри здешевлює. Згодом Фонд перетворився на фінансовий інструмент, який видає дешеві кредити молодим людям до 35 років», — розповів Косюга.

За словами експерта, в регіональному Дніпропетровському управлінні фонду сьогодні черга на отримання пільгових кредитів близько 300 сімей. Проте програма кредитування у місті не працює.

«У місті Дніпро програма сприяння молодіжному житловому будівництву не діє, вона закінчилася в 2015 році і її не продовжили. Діє програма «Муніципальне житло», яка має свої умови. Але це не означає, що дніпрянам не можна йти до Фонду. Є програма «За Власні кошти» — це кредитування за рахунок коштів статутного фонду. Відсоткова ставка за цією програмою (14,1% в гривні) нижче, ніж іпотека в комерційних банках — близько 18%. На Дніпро виділено близько 3 млн грн з держбюджету», — зазначив Косюга.

Зараз у Фонді намагаються переконати керівників місцевого самоврядування щодо співпраці.

«Відновлюємо зв’язки з органами місцевого самоврядування. У рамках децентралізації гроші перемістилися до місцевих бюджетів, але брак інформації, відсутність нового досвіду роботи з Фондом на рівні міських голів міст призвели до того, що в бюджетах стали закладати менше грошей на житлове будівництво. Зараз ми активно працюємо над тим, щоб в бюджетах було закладено гроші на пільгові кредити», — зазначив Косюга.

Автор: Дарина ТВАРА