Хто затягує розслідування справи про побиття мирних громадян 26 січня 2014 року біля ОДА?

logo

Хто затягує розслідування справи про побиття мирних громадян 26 січня 2014 року біля ОДА?

26 січня Дніпро відзначатиме третю річницю кривавих подій біля ОДА. Жителям міста добре відома ця дата: тоді мітингувальники пройшли мирною ходою до будівлі облдержадміністрації, де їх зустріли натовпи тітушок та правоохоронців. В результаті протистояння постраждало безліч людей як з одного, так і з іншого боку, також були травмовані журналісти.

Сьогодні, 20 січня, на прес-конференції у медіа центрі Zabeba.li правозахисник, адвокат та представник Правозахисної групи «СІЧ» Віталій Погосян розповів, чому ж за три роки досі не покарані винні в побитті мирних мешканців міста. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Адвокат зазначив, що у 2015 році праозахисники подали на розгляд одну велику справу щодо кривавих дій біля ДніпроОДА, вже прокуратурою було вирішено одну справу розділити на декілька кримінальних впроваджень.

«Це один великий злочин під загальним початком, який було організовано і скоординовано певним колом осіб. В так зване угруповання входили і міліція, і чиновники, і судді», — наголосив Погосян.

В результаті таких дій було відкрито всього два обвинувачуваних акти проти двох суддів.

«У серпні 2015 ці акти розглядалися в Запорізькому судді, але вони були повернуті до прокуратури, адже справи не відповідали кримінальному процесуальному законодавству. В свою чергу замість того, аби почати працювати у потрібному руслі, прокуратура вирішила оскаржити дії суду. Вже апеляційний суд виніс чітке затвердження, аби відповідні органи провели повне розслідування щодо цих справ», — розповів адвокат.

Цілий рік прокуратура нібито розслідувала злочин, і вже в липні 2016 року висунула нові звинувачувальні акти вже щодо трьох слідчих прокуратури.

«Тоді прокуратура надала такий самий шаблонний акт як і вперше, усі недоліки на які наголошували дві інстанції були проігноровані. Ці акти були знову повернуті з тими ж зауваженнями», — зазначив правозахисник.

Одне з найбільш актуальним питань, яке й досі залишається відкритим, є проблема безкарності саме тих посадових осіб, які керували процесом побиття.

«Чомусь обвинувачення падають на слідчих, а не на прокурорів, суддів та тодішнього голови ОДА. Виявляються винними найнижчі ланки угрупування – тітушки та міліціянти. А найвища керуюча ланка залишається безкарною», — наголосив Погосян.

Більшість колишніх керівників державних установ, які тим чи іншим чином могли бути причетними до кровавого дійства, сьогодні – невідомо де. А найпрецедентніший випадок, — це доля судді Решетника, який виносив вироки щодо майданівців Дніпра.

«Суддя, на якого заведено кримінальне впровадження, не відсторонений від роботи, а досі продовжує виносити вироки у користь прокуратури», — зазначив дніпровський правозахисник.

Тож, через те, що відповідні органи роздробили одну справу на декілька менших, велике правосуддя до сьогодні так і не відбулося.

«На мою думку такі дії прокуратури навмисні, аби не довести справу до логічного кінця», — наголосив Погосян.

Віталій Погосян також повідомив, що правозахисна група «СІЧ» розраховує не тільки на рішення внутрішньоукраїнських судових інстанцій, але також чекає на вирок даними правопорушенням у ЄСПЛ.

«Як тільки звільниться віконце в європейському суді, вони винесуть вирок. І тоді, оці всі судді, прокурори та слідчі в першу чергу підуть на вихід, адже підлягатимуть негайної люстрації. І вже коли на руках будуть документи з ЄСПЛ буде легше покарати винних», — запевнив Погосян.

Автор: Дарина ТВАРА