Громадські активісти з дев’яти областей країни пройшли навчальний тур у Дніпрі

logo

Громадські активісти з дев'яти областей країни пройшли навчальний тур у Дніпрі

3-6 жовтня  громадські активісти із дев’яти областей України відвідали Дніпро з чотириденним навчальним туром «Розвиток місцевих громад». Навчальний тур проводив Центр «Тамариск» в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за підтримки Європейського Союзу. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу центру підтримки громадських і кульутрних ініціатив «Тамариск».

Гостям розповіли історію створення  організації, її місію, основні напрямки діяльності, проекти, також презентували два цікавих фільми про Школу позитивних змін, в якій навчалися представники громадських об’єднань з різних регіонів України, відео вуличної акції про права внутрішніх переселенців. Протягои зустрічі учасники заходу обмінялися думками щодо об’єднання зусиль організацій громадянського суспільства щодо демократичних перетворень у країні.

Громадські активісти зустрілися з представниками місцевих громадських організацій, які працюють з переселенцями і учасниками АТО. Гості дізналися багато нового про БФ «Допомога Дніпра» (перший центр на Дніпропетровщині, який почав приймати переселенців), ГО «Від мрії до дії» (допомагає переселенцям адаптуватися, перш за все дітям із зони АТО), ГО «Ріка життя» (надає психологічну допомога українським воїнам і членам їх сімей). Учасники зустрічі обмінялися досвідом та кращими практиками.

Представники «Інституту громадської експертизи» Олексій Літвінов и Олексій Андрєєв розповіли про інструменти громадського контролю за діями влади, зокрема, про громадську експертизу. Провела для гостей свій майстер-клас «Механізми контролю органів місцевої влади» Ірина Туровська.

Учасники познайомилися також з діяльністю ГО «Агенція сталого розвитку Жовті Води», керівник якої Євген Глазирін розповів про розробку стратегічного плану розвитку міста Жовті Води на партнерських засадах (представники влади, експерти, громадські активісти).

Гостям Дніпра були представлені найефективніші практики, що реалізуються громадськими організаціями Підгороднього. А саме, використання ігрового клубу як інструмента для виявлення негласних лідерів в громаді, створення місцевого ЗМІ, он-лайн трансляції сесій міської ради, створення Інтернет-радіо. 

Підводячи підсумки навчання, гості відзначили, що отримали багато нових знань і яскравих вражень.

«Я сюди їхала за натхненням. У вас багато чому можна повчитися», — підкреслила голова правління ГО «Реформі разом» (м. Львів) Руслана Римарська.

«Дружня атмосфера почала складатися з перших хвилин. Ми всі дізналися щось нове для себе, і, головне встановили нові контакти. Сподіваюся, ми будемо і далі взаємодіяти», — підсумував член ГО «Молодь Бахмута» Владислав Ткаченко.

Всіх учасників не залишила байдужими екскурсія до Музею громадянського подвигу жителів Дніпра в подіях АТО. Такі заходи об’єднують громадських активістів з різних регіонів України.

Автор: Дарина ТВАРА