ГО «Січ-Дніпро» розпочала у школах серію інтерактивних лекцій до Дня Захисника України

logo
186914_go_sich_dnipro_rozpochala_u_shkolah_serij.jpeg


ГО "Січ-Дніпро" розпочала у школах серію інтерактивних лекцій до Дня Захисника України

Сьогодні, 12 жовтня, у дніпровській школі №55 пройшла перша інтерактивна лекція, присвячена Дню Захисника України, організована громадською організацією «Січ-Дніпро», передає Дніпроград.

Учням старших класів розповіли про історію становлення свята у тому вигляді, який ми маємо зараз. Школярі дізналися про сакральність свята Покрови для українських козаків, які саме у цей день вирішували найголовніші питання, після чого основна їх маса покидала Січ та вирушала на зимівлю по своїх домівках. 14 жовтня також вважається днем заснування Української повстанської армії, яка у буремні роки Другої світової війни боролася за самостійність України. У новітній історії ця дата стала символом незламності та мужності українського народу у війні проти свого одвічного ворога Росії. 

«Ми маємо зрозуміти, що саме цей день пов’язує наш народ скрізь століття історії. І кожен з вас має усвідомити ту ціну, які віддали тисячі українців заради здобуття вільної та незалежної України. Саме завдяки їм ви можете сьогодні спокійно навчатися, гуляти, грати, планувати своє майбутнє тощо», — зазначив активіст ГО «Січ-Дніпро», історик Владислав Мельничук.

Окрім історії 14 жовтня, увагу учнів звернули і на важливість власного внеску у розвиток своєї Батьківщини. 

«Кожен ваш клас — це маленьке об’єднання громадян, яке при загальному бажані може добитися кращих умов навчання або життя. Все залежить тільки від вас і від вашої зацікавленості у розвитку своє країни. Зовсім скоро ви покинете школу і поринете у той світ, де все здобувається власними силами і кожен з вас має довести на ділі, що він справжній громадянин своєї держави, адже саме відповідальність за себе і оточуючих побудує таке необхідне для України громадянське суспільство», — звернувся до школярів активіст.

Загалом участь у лекції взяли близько 40 учнів школи №55. У найближчому майбутньому активісти «Січ-Дніпро» планують провести подібні заходи у інших навчальних закладах Дніпра.

Нагадаємо, громадське формування «СІЧ-ЗАХИСТ» взяло участь у організації дитячого фестивалю до Дня Захисника України.

Автор: Антон МОРОЗ


Реклама

А поделиться?Читайте также: