ФК «Кривий Ріг»: на шляху до професійного футболу

logo

Слідом за Харковом і Житомиром професійний футбол незабаром повернеться у Кривий Ріг. Саме з цією метою у листопаді 2016 року і було створено ФК «Кривий Ріг», який повинен стати продовжувачем справи «Кривбасу». Нагадаємо, що кривбасівці виступали у вищій лізі чемпіонату України з 1992 до 2013 року. У сезоні 1999/2000 ставали бронзовими призерами чемпіонату, грали у Кубку УЄФА.

У червні 2013 року через фінансові проблеми клуб втратив ліцензію і професійний статус. Після цього були спроби повернення у професійний футбол, але успіхом вони не увінчалися. Сьогодні все місто живе в очікуванні того, що ФК «Кривий Ріг», пройшовши процедуру атестації отримає статус професійного клубу, і у сезоні 2018/19 стартує у другій лізі чемпіонату України. Про етап становлення нового колективу та його майбутнє нашому кореспонденту розповідають директор ФК «Кривий Ріг» Олексій Ліпатов і головний тренер команди Валентин Платонов, якого уболівальники пам’ятають за виступами у криворізькому «Кривбасі», маріупольському «Іллічівці», ужгородському «Закарпатті», луганській «Зорі» та багатьом іншим вітчизняним клубам.

ФК "Кривий Ріг": на шляху до професійного футболу - изображение 1

— Як виникла ідея створення ФК «Кривий Ріг»?

О. Л.: Ідеологом створення нового футбольного проекту був я, ініціаторами створення — сім членів громадської організації «Клуб Кривбас», яка на 100 відсотків є засновниками ТОВ ФК «Кривбас -Кривий Ріг». На сьогодні громадська організація налічує 56 членів, які є власниками футбольного клубу. Очолює ГО Альберт Гарманюк, його заступник футболіст нашої команди – Тарас Стретович, який, до слова, свого часу грав у дублі київського «Динамо». Головний орган управління в клубі – це збори громадської організації, всіх членів клубу за принципом народного віче. Це зроблено для того, щоб не було узурпації влади. Щоб фани, уболівальники мали можливість бути причетними до футболу, мали можливість впливати на процес футболу. ФК «Кривий Ріг» — це великий громадський клуб. Клуб міста Кривого Рогу.

До речі, до нас приїжджав колишній генеральний директор рівненського «Вереса» Євген Донцов , допомагав з презентацією, ділився досвідом створення громадського футбольного клубу.

— Як формувався склад команди?

В.П.: Треба сказати, що при формуванні складу нам назустріч пішов президент чемпіона Дніпропетровської області -2015 ФК «Лозуватка -Кривий Ріг» Григорій Іванович Рябикін. Він не заперечував, щоб лозуватська команда, яка цьогоріч виступає у чемпіонаті Кривого Рогу, стала основою ФК «Кривий Ріг». Тому на два турніри маємо єдину заявку. За тиждень перший матч під моїм керівництвом ФК «Кривий Ріг» проводить в обласному чемпіонаті, другий — «Лозуватка -Кривий Ріг» грає на місто. Зазначу, що у складі нашої команди зібрані лише вихованці криворізьких футбольних шкіл.

О. Л.: Від себе особисто і від всіх членів нашої громадської організації хочу висловити слова вдячності Григорію Івановичу Рябикіну за те, що він зумів зберегти ФК «Лозуватка», який дав поштовх у створенні нового футбольного клубу ФК «Кривий Ріг».

— Чи є у складі «Кривого Рогу» колишні професіонали?

В.П.: Так. Відзначу 36-річного захисника, ветерана команди Віталія Шумейка, який тривалий час пограв на професійному рівні – в «Олександрії», «Олкомі» (Мелітополь), «Електрометалурзі-НЗФ» (Нікополь), «Сталі» (Дніпродзержинськ), багатьох інших українських і зарубіжних клубах. Свого часу Віталій у складі «Спартака» (Нальчик) забивав головою пітерському «Зеніту» у матчі вищої ліги чемпіонату Росії. Віталій – це справжній вожак, який веде за собою колектив, він заслужено користується незаперечним авторитетом серед товаришів. Великий професійний досвід має і 32- річний півзахисник Сергій Гвоздевич, який у складі криворізького «Гірника» у чемпіонатах України провів 229 матчів та забив 39 м’ячів.

ФК "Кривий Ріг": на шляху до професійного футболу - изображение 2

— Хто увійшов у тренерській штаб «Кривого Рогу»?

В.П.: Головним тренером ФК «Кривий Ріг» є я. Мій асистент, легендарна для Кривого Рогу і Запоріжжя постать, — Юрій Штурко, який виходить також на поле. Ще один помічник – Олег Студніков.

— Яке завдання стоїть перед командою у цьогорічному чемпіонаті Дніпропетровської області?

В. П.: Прагнемо здобути перемогу. І саме цією вікторією розпочати свою подальшу переможну ходу на всеукраїнському рівні.

О. Л.: Хочемо посісти призове місце.

ФК "Кривий Ріг": на шляху до професійного футболу - изображение 3

— Цього сезону боротьба за медалі в дніпропетровській обласній Суперлізі намічається, як ніколи серйозна…

В.П.: Так. Принаймні, п’ять команд «ВПК- Агро», «Петриківка», «Гірник», «Скорук» і «Кривий Ріг» претендують на чотири путівки у фінальний етап, який і визначить переможця і призерів чемпіонату. На мою думку, рівень Суперліги – один із найсильніших серед обласних чемпіонатів в Україні. Кращі команди з Дніпропетровщини не загубилися б і в другій лізі чемпіонату країни. Це засвідчують, до речі, їхні контрольні поєдинки проти професійних клубів у міжсезоння. Єдине, що трохи засмучує, то це невелика кількість учасників Суперліги – 8 команд. Але наскільки мені відомо, на це є об’єктивні причини.

— «Кривий Ріг» досить вдало стартував в обласному чемпіонаті, але потім відбулися дві прикрі поразки…

В.П.: Так. Почали з трьох перемог над ХФК «Пенуел» (3:1), «Кривбасом» (1:0) і «ВПК- Агро» (2:1), а далі нелогічно поступилися ФК «Петриківка» (0:2) і «Скоруку» (1:2). В останньому турі, у принциповому криворізькому дербі, мої підопічні перемогли «Гірник»(3:1). Думаю, що такий результат додасть хлопцям упевненості.

— У серпні розпочинається новий чемпіонат України серед аматорів. У цьому турнірі ми побачимо ФК «Кривий Ріг» ?

О.Л.: Звичайно, «Кривий Ріг» дуже серйозно розглядає участь в аматорському чемпіонаті. Однак, на цьому не зупинятимемось. Плануємо пройти атестацію і починаючи з сезону 2018/19 виступати у другій лізі чемпіонату України.

— В обласному чемпіонаті цього сезону продовжуватимете виступати?

О.Л.: Остаточної думки з цього питання ще немає.

— Чи буде команда підсилюватися напередодні дебюту у чемпіонаті України серед аматорів?

В.П.: У нас боєздатний колектив, якому до снаги вирішувати максимальні завдання. Новачки якщо й будуть, то ними стануть молоді випускники СДЮШОР 2000 року народження. Серед випускників є перспективні хлопці, які можуть вирости у класних гравців. «Легіонерів» з інших областей у нас ви не побачите, адже кадрова політика «Кривого Рогу» — формувати склад футболістами з Криворіжжя.

ФК "Кривий Ріг": на шляху до професійного футболу - изображение 4

— Де «Кривий Ріг» проводить свої домашні матчі?

О.Л.: На затишному криворізькому стадіоні «Будівельник», який відповідає стандартам ПФЛ.

— Успіхи криворізького футболу пов’язані з брендом «Кривбасу». Чи можливе з часом перейменування «Кривого Рогу» у «Кривбас»? І взагалі, в яких ви стосунках з цим клубом, що також виступає у Суперлізі Дніпропетровщини?

О.Л.: Все залежить від футболістів «Кривого Рогу». Якщо вони своєю грою, своїми перемогами завоюють симпатії криворізької торсиди, і вона скаже: «Це наш «Кривбас», давши згоду на перейменування ми будемо тільки раді. В юридичній площині з перейменуванням не повинно виникнути жодних проблем. Що стосується наших відносин з «Кривбасом», то «Кривий Ріг» вітає партнерську співпрацю з будь-яким клубом.