Фільми створені дітьми з аутизмом перемогли на міжнародному фестивалі

logo

Фільми створені дітьми з аутизмом перемогли на міжнародному фестивалі

Кінострічки, які були створені дніпровськими дітьми з аутизмом, перемогли на міжнародному фестивалі «Кіно і ти». Про це під час прес-конференції в медіа-центрі Забеба.лі розповіли продюсер, член журі фестивалю Наталія Огородня та керівник відеошколи Іван Романенко, інформує Дніпроград з місця подій.

З 14 по 17 вересня в Маріуполі пройшов 7-й Міжнародний кінофестиваль «Кіно і ти». На фестивалі були представлені 420 робіт у різних номінаціях з 10 країн світ. З них в конкурсну програму журі відібрало 170 найкращих кінострічок.

«Свої роботи представили митці з Бельгії, Греції, Ірану, Естонії та інші. Фільми розподілилися за такими номінаціями як ігрове кіно, документальне, анімаційне, а також соціальні ролики та кліпи», — розповіла Наталя Огородня.

Участь у кінофестивалі взяли й дніпровські кінематографісти, які презентували унікальні кінострічки, до створення яких долучилися діти з аутизмом.

«В рамках арт-терапії ми зняли мультфільм «Бяка-закаляка» і документальний фільм «Паралельні світи», які були відзначені на кінофестивалі. У кінострічці «Паралельні світи» йдеться про те, що існує два паралельні світи. Один з них — світ хворих на аутизм дітей, а інший — світ звичайних школярів. У повсякденному житті ці світи рідко перетинаються. Головними героями документального фільму стали особливі дітки — аутисти. Коли ми створювали «Бяку-закаляку», то з дітками займалися мультиплікацією: ліпили разом пластилінові фігурки, вигадували певний сюжет і створювали мультфільм. Зйомки проходили поетапно, усього близько півроку. Така арт-терапія дуже допомагає соціалізувати дітей. До створення таких стрічок мене підштовхнуло те, що люди часто не звертають увагу на проблеми, які їх не стосуються», — розповів Іван Романенко.

Наразі «Бяку-закаляку» та «Паралельні світи» готують для показу по телебаченню, а також на різних семінарах з педагогіки.

«Проблема інклюзивної освіти сьогодні в нашій країні стоїть дуже гостро: на практиці дітей-аутистів часто не хочуть брати ні в звичайні дитсадкові групи, ні в шкільні класи. Тож за допомогою свого фільму ми хочемо достукатися до всіх тих, хто поки закриває очі на подібні проблеми», — вважає Романенко.

Нагадаємо, у Дніпрі відкрилася ресурсна кімната для особливих дітей-аутистів. 

Автор: Дарина ТВАРА