Фестиваль «Феєрія Дніпра» відкрився «Лісовою піснею»

logo
182671_festival_feerija_dnipra_vidkrivsja_lisovo.jpeg


Вчора урочисто розпочався перший Всеукраїнський фестиваль «Феєрія Дніпра», приурочений до 90-річчя Дніпровського академічного театру драми і комедії (колишнього ім.Горького).

На відкритті виступили директори театрів Дніпровського академічного драми і комедії народний артист України Жан Мельников, Дніпровського академічного українського музично-драматичного ім. Шевченка Оксана Петровська, Дніпровського молодіжного «Віримо!» заслужений діяч мистецтв України Володимир Петренко, перший гість – головний режисер Чернігівського академічного муздраматтеатру ім. Шевченка заслужений артист України Андрій Бакіров (його виставу «Комедія помилок» Шекспіра ми побачимо сьогодні). Учасників і глядачів щиро привітав із знаменною подією у культурному житті області – відкриттям першого Всеукраїнського фестивалю «Феєрія Дніпра» — голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов. А директор фестивалю Сергій Мазаний побажав усім «В добру путь!», бо бажання усіх співпадає: щоб путь цей був радісним і довгим.

Після дивертисменту і виконання спеціально написаної пісні про наш фестиваль сцену було віддано виставі.

Право відкрити фестивль надали ювілярам. А ті у свою чергу запропонували глядачам останню роботу зовсім молодих митців – драму-феєрію «Лісова пісня» Лесі Українка. Вона поставлена російською мовою у дуже гарному перекладі Ольги Тимохіної.

Вистава вирізняється з усього репертуару театру. Видно, що п’єса ця улюблена для усіх учасників, тобто обрана не випадково, вона виношена, вимріяна і режисером-постановником Валерієм Зубчиком, і можна сказати співпостановником Олексієм Клейменовим, бо знайдений ним пластичний образ вистави відіграє важливу роль у її рішенні.

Принципово новий і зоровий, художній образ спектакля. Сценограф Володимир Миколюк втілив свою концепцію і цим задав напрям творчим пошукам усієї постановчої групи – зруйнувати штампи, відійти від звичної казковості і вивести на інший рівень умовності і осмислення.

новости Днепра, лісова пісня

Художнє оформлення прозоре, рухливе, легко змінює простір, включає фантазію і глядача. Тут навіть повітря починає тремтіти. Цьому сприяє і світлове рішення (художники – Сергій Земляний та Дарія Громова).

Так само робота художниці Світлани Югової виходить за межі просто театрального костюму. Костюми такі гарні, що їх цілком природно можна було б уявити на моделях подіумного показу. Та водночас в них є своя драматургія, вони залежать від напруги дії.

Підкорюють і виконавці – ніжна, трепетна, романтична і трагічна Мавка — Вікторія Чепурна, м’який і залежний від оточення, але не безсердечний Лукаш — Юрій Захаров, колоритні мати Лукаша – заслужена артистка України Неллі Масальська та Килина – Людмила Журавель, дуже пластичний, жвавий і привабливий чортик Куцик- Дмитро Стоян, та інші. Кожний з загадкових і незвичних лісових персонажів має своє обличчя і характер.

Вистава була тепло сприйнята глядачем і задала високий тон фестивалю, а попереду на нас чекають нові цікаві враження і відкриття.


Реклама

А поделиться?Читайте также: