Фахівці правозахисної групи «СІЧ» продовжують збирати свідчення колишніх заручників російських бойовиків

logo

Фахівці правозахисної групи «СІЧ» продовжують збирати свідчення колишніх заручників російських бойовиків

Правозахисники ГО «ПëѲ׻» продовжують документувати свідчення колишніх заручників, які побували у полоні російських бойовиків, аби притягнути винних до кримінальної відповідальності. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку організації  у Facebook.

Як зазначається, одним з заручників російських агресорів був Антон з Дніпра. До війни він працював слюсарем у «Міськводоканалі» та ніколи не брав зброю до рук. Однак після того,  як на передовій загинув його кращий друг, Антон пішов добровольцем.

«У листопаді 2015 року батальйон Антона стояв під Павлополем, який періодично накривали потужні обстріли бойовиків. Доброволець був помічником гранатометника, але відпросився у командування на кілька годин до Маріуполя. На зворотному шляху місцевий, який зголосився підвести українських бійців до блокпосту, здав їх бойовикам», — йдеться у повідомленні.

Уже на блокпосту терористів Антона скрутили, вдягли на голову мішок та почали бити. Роздягнули до нитки та кинули у підвал. На так званих «допитах» змушували зізнатися, що він «знищував мирне населення Донбасу». Спроби Антона переконати, що він захищає Україну від агресора  викликали лише бiльшу агресiю. 

Крім того, у камерах донецького СБУ добровольця допитувала російська контррозвідка. Йому зламали кілька ребер, вербували, психологічно тиснули, змушували казати на камери місцевих телеканалів «що-небудь погане про Україну».

З Донецька Антона перевели у Макіївську колонію, звинувативши у посібництві тероризму. У полоні він провів два роки та вісім днів.

За повідомленням, зараз Антон оговтується від пережитого та дає свідчення правозахисникам для складання скарги до Європейського Суду з прав людини через незаконне затримання, катування, рабство та примусову працю, відповідно до статей Європейської конвенції.

Правозахисники пояснюють, що це не тільки дасть змогу отримати грошову компенсацію, а й документально підтвердить факт військової агресії РФ в Україні. До того ж отримана інформація буде передана до Міжнародного Кримінального Суду у Гаазі, що у майбутньому дозволить притягнути винних у військових злочинах до кримінальної відповідальності.

Раніше повідомлялося, що фахівці громадської організації Правозахисна група «СІЧ» допомагають матері боротися проти несправедливості слідчих, які намагаються «вибити зізнання» у її сина та звинуватити у скоєнні важкого злочину.

Автор: Іван МУРАХА