Двигатель КБ «Южное» и Южмаша 12 ноября вывел на орбиту модернизированную ракету-носитель «Антарес»

logo

Двигатель КБ «Южное» и Южмаша 12 ноября вывел на орбиту модернизированную ракету-носитель «Антарес»

Основную конструкцию первой ступени РН разработали и изготовили ракетостроители Днепра в кооперации с еще четырьмя украинскими предприятиями

12 листопада 2017 року о 14 годині 20 хвилин за київським часом (7 годин 14 хвилин за північноамериканським східним часом) з Центру космічних польотів на острові Уоллопс (штат Вірджинія, США) проведено успішний пуск модернізованої ракети-носія (РН) «Антарес». Головний розробник PH – корпорація Orbital АТК (США).

PH призначено для доставки вантажів на Міжнародну космічну станцію (МКС), а також для запуску комерційних i державних космічних aпapaтiв. Ракета-носій складається з двох ступенів та космічного вантажного корабля Cygnus (третій ступінь).

Основну конструкцію першого ступеня PH «Антарес» розробило конструкторське бюро «Південне», виготовив Південний машинобудівний завод у кооперації з українськими підприємствами «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Київприлад» (Київ), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), «ЧЕЗАРА», «РАПІД» (Чернігів) та iн.

Підготовка PH «Антарес» до пуску, її випробування i пуск виконані за участі фахівців ДП «КБ «Південне», ДП ВО ПМЗ, НВО «Харт­рон-АРКОС». Українські фахівці у повному обсязі забезпечили виконання вcix операцій у своєму ceктopi відповідальності. У відповідності з контрактом технічна підтримка пуску, приймання та обробка телеметричної інформації у режимі реального часу забезпечувалась з території КБ «Південне».

PH «Антарес» вивела на орбіту вантажний корабель Cygnus, який по­винен доставили на Міжнародну космічну станцію 3350 кг корисного вантажу, що складається з обладнання, необхідного для роботи на станції. Слід відзначити, що це максимальний вантаж, який виводиться на орбіту за всі попередні місії. Вантажний корабель цієї місії – S.S. Gene Cernan Cygnus – названо на честь астронавта Юджина «Джина» Сернана.

З низької паркувальної орбіти корабель Cygnus здійснить маневр перельоту на орбіту МКС для стикування. Після стикування та розгрузки Cygnus вперше буде використано як прибудову орбітальної лабораторії для проведення експериментів, демонструючих можливості системи Space Tango  та  Tangolab для наукових досліджень в умовах низької гравітації.

Відстикування Cygnus від МКС відбудеться через два тижні, після чого від нього буде відокремлено 14 мікросупутників Cubsats. На цьому місію буде завершено, а Cygnus виконає безпечний спуск в атмосферу Землі та зруйнується над Тихим океаном.

Це був сьомий пуск, який компанія Orbital АТК здійснила за контрактом з NASA. До кінця 2018 року планується здійснити два пуски ракет-носіїв «Антарес».

У рамках програми «Антарес» українська сторона виконала увесь ком­плекс poбіт з проектування, відпрацювання та виготовлення матеріальної ча­стини основної конструкції першого ступени для PH, замовленої Національним кocмiчним агентством США.

Проект «Антарес» є вдалим прикладом участі підприємств космічної промисловості України у міжнародних космічних проектах, активізації зовнішньоекономічної діяльності підприємств, активізації присутності вітчизняної ракетно-космічної галузі на світовому космічному ринку.

Центр інформаційних зв′язків

ДП «КБ «Південне ім. М.К.Янгеля

12.11.2017