Довгоочікуване золото дніпровського дзюдоїста: як це було

Мешканець Дніпра Давид Хорава завоював золото на Чемпіонаті Європи з дзюдо серед спортсменів з вадами зору. Як це було розповів під час прес-конференції в ІА «Мост-Дніпро» заслужений тренер України Анатолій Пірог та власне чемпіон Європи 2017 по дзюдо серед спортсменів з вадами зору Давид Хорава, інформує Дніпроград з місця подій.

В Англії завершився Чемпіонат Європи з дзюдо серед спортсменів з вадами зору. Українці вибороли на чемпіонаті Європи 8 нагород. Участь у змаганнях взяли слабозорі дзюдоїсти з 25 країн Європи.

«Давид виграв золото Чемпіонату Європи у вазі 66 кг, вперше ставши володарем чемпіонського титулу континентальної першості. Раніше в його активі були два срібла і бронза Чемпіонатів Європи. Найвищим досягненням спортсмена є золото Лондонській Паралімпіади і бронза Паралімпійських Ігор в Ріо-2016. Давид Хорава — людина неймовірної витримки. Він щодня тренується двічі на день та виконує спеціальну зарядку. Своєю мотивацію та професійністю він надихає й інших дзюдоїздів йти до нових вершин», — розповів Анатолій Пірог.

В свою чергу, Давид Хорава розповів, що перемога далася йому емоційно важко, адже у фінальний сутичці він боровся з дзюдоїстом, якому тричі до цього програвав.

«Між сутичками намагався «не вистигати». У залі підтримував м’язи в тонусі. І протягом дня казав собі: «У тебе все вийде. Все буде добре». Був дуже напружений день перед змаганнями, тому не було часу почати нервуватися. Загалом найбільше запам’яталася остання сутичка з азербайджаненом, коли вирішувалося, хто ж переможе — він чи я. В принципі виграв впевнено, проте трошки хвилювань було, адже три роки до цього я йому програвав. Ніколи не забуду той шквал емоцій одразу після перемоги», — розповів Давид Хорава.

Автор: Дарина ТВАРА