До Дніпра завітав відомий іспанський скульптор-концептуаліст

logo
173877_do_dnipra_zavitav_vidomij_ispanskij_skulp.jpeg


До Дніпра завітав відомий іспанський скульптор-концептуаліст

Відомий скульптор Карлос Гасія Лаос завітав до Дніпра. Містом зустрічі виступив комунікаційний майданчик «Агентства розвитку Дніпра», де відбувся черговий діловий сніданок Клуб «Коло» — Дніпро за участю представників бізнес-спільноти, культури та мистецтв. Про це повідомляє ДНіпроград з посиланням на прес-службу КП «Агенство розвикту Дніпра».

Карлос Гасія Лаос  відомий не лише у себе на батьківщині, а й в Україні. Колишній бізнесмен, а в останні 7 років митець, скульптор, живописець, режисер є ідейним натхненником багатьох україно-іспанських проектів в області мистецтв. Навесні у Києві з успіхом пройшла художня виставка «Шевченко і Гойя: споріднені душі», створена в рамках українсько-іспанського проекту Національного музею Шевченка за підтримки Посольства Королівства Іспанія в Україні та Департаменту культури провінції Арагон.

Проект висвітлює морально-етичні проблеми людства поза часом та простором. Адже сучасне суспільство також переживає моральну дезорієнтацію та моральне «падіння». Саме це показували у свої творах на поч. ХІХ ст. Франціско де Гойя в Іспанії, а в середині ХІХ ст. Тарас Шевченко в Україні. Художники творили в часи, коли їх народи потребували морально-етичних орієнтирів та самовизначення. У Тараса Шевченка – «Мальовнича Україна», «Сюїта самотності», «Притча про блудного сина», у Франціско де Гойї – «Капрічос», «Жахи війни», «Притчі». Між минулим і сьогоденням – абстрактні скульптури Карлоса Гарсії Лаоса із глибоким концептуальним змістом: Материнство, Лицемірство, Сутність, Самотність, Гуманізм, Початок-Кінець, Симбіоз, Душа, Мистецтво. Наразі відвідати виставку можна у м. Кам`янське.

Іспанського гостя зацікавила концепція створення у нашому місті індустріального парку на Слобожанському проспекті, яким опікується «Агентство розвитку Дніпра», де окрім промислового виставкового комплексу передбачена зала сучасного мистецтва. Учасники зустрічі вели розмову про можливість розташування на вулицях і площах Дніпра концептуальних об’єктів Street art, щоб дніпряни мали нагоду долучитись до різних напрямків сучасного мистецтва.

Автор: Дарина ТВАРА

А поделиться?