Дніпровський завод відновить виробництво українського амофосу, який раніше виготовляли в Криму

logo

Дніпровський завод відновить виробництво українського амофосу, який раніше виготовляли в Криму

У Кам’янському запустили виробництво вітчизняного амофосу вперше з 2014 року. До цього продукцію виробляли у Криму, після анексії — імпортували з Центральної Азії. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на  Superagronom.

Після анексії Кримського півострову і відходу «Кримського Титану» до Російської Федерації, в Україні не вироблявся амофос.

В 2017 році імпорт амофосу склав 226 тис. тонн, з них 3 тис. тонн — з Центральної Азії. «Титан» виробляв до 11 тис. тонн амофосу щомісячно і міг забезпечити приблизно третину поживання.

В 2018 році Адміністрація Президента ввела санкції проти окремих російських виробників фосфорних добрив. Ситуація вела до критичних змін, наразі, альтернативи російським джерелам для повного забезпечення добрив немає. Єдиний вихід — поновити власне виробництво та вдатись до ризикованого і занадто дорогого імпорту готових добрив із Сербії, Тунісу та Марокко.

Дніпровськй завод мінеральних добрив, що розташований у Кам’нському прийняв виклик, хоча завод тривалий час не виробляв амофос NP 12:52 (раніше поставки велись переважно на експорт), але була закуплена сировина (фосфорити, сірчана кислота та аміак) і вже стартує виробництво. Ще до кінця червня завод обіцяє першу товарну продукцію.

За інформацією, весь обсяг виробництва липня (10 тис. тонн) вже викуплено. Вже від трейдерів ця продукція пропонується по ціні від 16,5 тис. грн/т, вагон з доставкою. Паралельно із ДЗМУ запустився і Сумихімпром, що виробляє діамофоску. Таким чином, українські заводи прагнуть замінити імпортну продукцію на українському ринку своєю, хоча обсяги виробництва, поки що, дуже незначні.

Автор: Іван МУРАХА