Дніпровський історичний музей взяв участь у фестивалі «САМАРА-ДНІПРО-ФЕСТ»

logo

Цього року  День улюбленого міста Дніпропетровський національний історичний музей ім.Д.І.Яворницького, разом з відвідувачами, святкував не тільки в стінах музейної будівлі, але й поза її межами. Наш музей взяв участь у сучасному українському фестивалі для сім’ї і молоді «САМАРА-ДНІПРО-ФЕСТ», що відбувся 10-11 вересня 2016 року на території середньовічної фортеці Стара Самар, що в межах  сучасного  м.Дніпра. ДНІМ представляв інтерактивну гру «Археологічна пісочниця» та майстер-клас «Шоколадні історії».

Ось так все починалось…  Локації ДНІМ були розташовані поряд з археологічною виставкою Дніпропетровського Національного університету. Без сумніву, що від допомоги справжнього досвідченого музейного співробітника не відмовиться жоден.

Oсь і старт. Перші відвідувачі оточили імпровізовані археологічні розкопки. Під цікаву розповідь справжнього археолога, музейного співробітника Оксани Рутковської, та під її пильним керівництвом діти занурилися у археологічні розкопки, відчуваючи себе справжніми шукачами та дослідниками історії нашого краю. І недарма, адже знахідки їх були що ні на є справжнісінькими: знаряддя праці з кремнію, фрагменти кераміки з орнаментом, кістки або зуби тварин… Саме автентичні археологічні знахідки, на нашу думку, дають дітям змогу доторкнутися до історії, зацікавитися нею та викликають бажання дізнаватися більше.

Не менш популярною була й інша музейна локація – «Шоколадна історія», якою опікувалася досвідчений музейник-популяризатор Олена Нелюб. Відвідувачам запропонували не тільки цікаві історичні факти з історії шоколаду. Головне, вони мали можливість малювати незвичними фарбами — найсмачнішими, запашними… Шоколадними!!! Малювали фортеці, хоробрих козаків, горщики, фрагменти яких було знайдено поряд —  на археологічних розкопках та багато іншого.

Приємно, що музейні археологічні розкопки не залишили байдужими навіть викладачів ДНУ. Нам допомагав кандидат історичних наук Фещенко Є.Е. Від своїх викладачів не відставали і студенти, яким теж було що розповісти дітлахам.

Були й зворушливі несподіванки… Один молодий пан малював шоколадну картинку у стилі петриківського розпису для дами свого серця. Сподіваємося, що цей, натхненний коханням подарунок без перешкод дістанеться м.Черкас і втішить панну.

З захопленням діти просили доторкнутися до справжнього (!!!) археолога! Або сфотографуватися напам’ять.  Деякі дівчата, малювали власні шоколадні малюнки навіть на кульках.

Ось так минав час за часом. Але ми цього не помічали. Бо в нас була черга бажаючих намалювати шоколадну фортецю, дізнатися, що таке археологія, знайти справжню кістку або зуб викопної тварини. Дорослі, маленькі, дівчатка, хлопці, з батьками, вчителями, бабусями і дідусями — ми були раді знайомству з кожним.  Тої радості відкриття нового або захоплення від власноруч намальованого не передати словами. То треба бачити.

Більше світлин — на офіційному веб-сайті музею.