Дніпровські студенти перемогли у чемпіонаті кулінарного мистецтва

logo

Дніпровські студенти перемогли у чемпіонаті кулінарного мистецтва

Команда студентів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара перемогла у чемпіонаті кулінарного мистецтва та сервісу «Battle Chefs 2.0». Про це сьогодні, 22 листопада, під час прес-конференції повідомила завідувачка кафедрою харчових технологій Тетяна Колесніченко, інформує Дніпроград.

Студенти ІІ та IV курсів кафедри харчових технологій Анна Могилевець та Сергій Буц здобули одну золоту, дві срібні та дві бронзові медалі. Сергій Буц отримав золоту медаль і Кубок голови Житомирської облдержадміністрації за перемогу в номінації «Кращий шеф-кухар юніор ″Battle Chefs 2.0″», срібну медаль – у номінації «Страва молекулярної кухні» та бронзову медаль – у номінації «Сучасна кухня». Анна Могилевець здобула срібну медаль у номінації «Ресторанні десерти» та бронзову – в номінації «Арт-клас вироби з шоколаду».

«Наші студенти виступили чудово. Було 150 зареєстрованих учасників з усієї країни. Учасники з Дніпра виступили в п’яти номінаціях і всюди здобули переможні місця. Зокрема, у молекулярній кухні», — зазначила Тетяна Колісніченко.

За словами фахівця, молекулярна кухня — це з одного боку мистецтво, а з іншого — надзвичайно точна і досить складна наука. Це наукова дисципліна, пов’язана з вивченням фізико-хімічних процесів, які відбуваються під час приготування їжі. 

Майстри молекулярної кухні чимось подібні до алхіміків — їх робоче місце оснащене досить великою кількістю інструментів і приладів, які будуть охолоджувати, подрібнювати, змішувати, розігрівати, вимірювати температуру, масу та інше.

«Страви молекулярної кухні готуються не для того, щоб досита нагодувати людину, а довести всім, що приготування їжі може бути мистецтвом. Замість звичайної пательні та каструлі, кулінари молекулярної кухні використовують центрифугу, сухий лід, азот, вакуумне приготування їжі. А замість приправ – спеціальні компоненти, такі як агар-агар, мальтодекстрин, ксантанову смолу, лактат кальцію тощо. Завдяки цьому можна отримати з будь якого продукту піну, морозиво чи гель», — розповіла Тетяна Колісніченко.

Переможець Сергій Куц розповів, що розвитку в новому напрямку кулінарії допомогли знання в хімії.

«Я люблю займатися хімією та готувати. Також я технолог за освітою, тому вирішив всі свої навички об’єднати. Ось так все закрутилося. Насправді — молекулярна кухня — це така собі міні-лабораторія», — розповів він.

Автор: Дарина ТВАРА