Дніпропетровська облрада розробляє масштабну стратегію енергоефективності

logo

Дніпропетровська облрада розробляє масштабну стратегію енергоефективності

У наш час енергоефективність стала однією з найбільш важливих можливостей стабілізації та розвитку української економіки. Зокрема це стосується і найпотужнішого в промисловому плані регіону — Дніпропетровської області, внесок якої в економіку України складає більше 10%. Водночас наша область є і одним з найбільших споживачів енергії в державі, що впливає на собівартість вироблених товарів. Окрім цього, багато ресурсів втрачається через неефективний менеджемент на підприємствах-виробниках енергії.

Така ситуація лише стимулює керівництво області розробляти програми та проекти, які суттєво вплинуть на енергоефективність Дніпропетровщини. З цією метою було створено робочу групу, яка займається розробкою проекту “Стратегіїя енергозбереження, енергоефективності та розвитку відновлювальних джерел енергії Дніпропетровської області на 2018-2035 роки”. Основні її напрацювання були презентовані сьогодні, 31 жовтня, під час проведення круглого столу між представниками робочої групи, керівниками комунальних підприємства та громад регіону. Заступник голови облради Валерій Безус, ініціатор, в подальшому розробник проекту презентував проект “Стратегія енергозбереження, енергоефективності та розвитку відновлюваних джерел енергії Дніпропетровської області на 2018 – 2035 роки». У своїй доповіді, Валерій Олександрович зазначив, що мета створення Стратегії — визначення конкретних цілей, напрямків роботи і розробка відповідних програм, заходів направлених на енергозбереження, підвищення енергоефективності та розвитку альтернативних джерел енергії у нашому регіоні. 

“Оскільки Дніпропетровська область є одним з найбільших споживачів паливно-енергетичних ресурсів серед регіонів України, питання сталого розвитку енергетики для нас є вкрай важливим. Саме тому, узгоджена система стратегічних цілей, підвищення рівня енергоефективності та втілення проектів раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів — є гарантією енергетичної безпеки області у бюджетній сфері, житлово-комунальному господарстві та промислово – господарському секторі. Завдяки збільшенню частки енергії, виробленої з альтернативних видів палива та альтернативних джерел енергії в енергетичному балансі області відбудеться значне скорочення викидів парникових газів” — зазначив член робочої групи Валерій Безус, заступник голови обласної ради по виконавчому апарату – начальник управління житлово-комунального господарства та комунальної власності.

За оцінками експертів Дніпропетровська область може скоротити споживання енергії до 50%. Це колосальний ресурс, який фактично є резервом в сфері енергоефективності і подальшого розвитку економіки. Робота в цьому напрямку наразі є одним із основних шляхів розвитку на національному рівні.Стратегія, яка розробляється за ініціативи облради, є частиною загальнонаціональної стратегії, яка була прийнята цього року. Як зазначив Валерій Безус, головні її складові це  енергетична безпека, зелена енергія та чисте довкілля. Зокрема, мова йде про збільшення частки енергії з відновлювальних та альтернативних джерел, модернізація приватних та комунальних будівель тощо. Все це має проводитися з урахуванням того, що енергоефективність не має проводитися за рахунок екології та здоров’я мешканців регіону.

У свою чергу, начальник управління екології, енергозбереження та інвестицій Олег Ісаєв підкреслив, що вже наявність робочої групи, в яку входять як представники влади, так і представники громад, є великим кроком до розвитку енергозбереження в Дніпропетровській обалсті.

Увагу учасників круглого столу звернули і на ще однин важливий аспект енергоефективності — комунікації та залучення донорів та інвесторів до розбудови необхідної інфраструктури.

“Ми маємо максимально врахувати можливості всіх рівнів бюджетів, залучення донорів та інвесторів, які діють в Україні. Як приклад, можна залучати такі організації як ЄБРР тощо. Достатньо мати налагоджену комунікацію між собою та інвесторами, і ми можемо залучити в область значні кошти”, — повідомив Валерій Безус.Наразі частка подібних інвестицій складає близько 10%. В обласній раді розраховують збільшення цієї кількості до 50%. Свої проекти та пропозиції зацікавлені представники громад та підприємств зможуть представити на масштабній конференції, яка відбудеться 22 листопада. Під час неї пройде зустріч із рядом інвесторів, які мають намір співпрацювати із Дніпропетровською областю у сфері енергетики. Представники ОТГ мають реальну можливість залучити до себе достатню кількість грошей для підвищення своєї енергонезалежності та енергоефективності в цілому.Одним із важливих пунктів робочої стратегії також зазначено й інформаційну роботу із населенням області. Планується створення єдиної платформи, яка допоможе проводити освітньо-просвітницькі заходи, направленні на підвищення енергетичної та екологічної грамотності населення Дніпропетровщини.

Валерій Безус ознайомив всіх присутніх зі структурою документу та висвітлив основні аспекти, стратегічні цілі Стратегії.

“З одного боку ми хотіли зробити проект максимально лаконічним, з іншого — змістовним та конкретним. У подальшому, під цю Стратегію найближчим часом будуть розроблені програми, які поступово реалізовуватимуться за для досягнення цілей визначених нею” — підсумував він.

Представники обласної ради та робочої групи запрошують усіх до співпраці та подальшої реалізації цієї масштабної стратегії енергоефективності.

Нагадаємо, нещодавно в приміщені Дніпропетровської обласної ради обговорювали питання щодо підприємств-водпостачальників та потенціальних проблем, які їм загрожують.

Автор: Антон МОРОЗ