Дніпро займає четверте місце в Україні за кількістю ОСББ

logo

Дніпро займає четверте місце в Україні за кількістю ОСББ

Дніпро посідає четверте місце в Україні за кількістю зареєстрованих об’єднань співласників багатоквартирних будинків – 956. Загалом у місті ведеться активна робота з ОСББ. Про це сьогодні, 26 липня, розповіли голова правління «Комітету виборців України» в Дніпропетровській області Станіслав Жолудєв та спеціаліст I категорії відділу по роботі з органами самоорганізації населення та об’єднаннями громадян департаменту з питань місцевого самоврядування внутрішньої і інформаційної політики Дніпровської міської ради Владислав Макарець, передає Дніпроград.

Станіслав Жолудєв розповів, що якщо брати ситуацію в загальнодержавному розрізі, то Дніпропетровщина займає перше місце в Україні і по площі житлових помешкань і по загальній їх кількості. За статистикою 8% площі країни відведено на площу регіону та 9% на кількість квартир. На другому місці Харківська область, далі йдуть Київська, Львівська і Одеська області. Також експерт зазначив, що на даний момент область є першою за кількістю населення.

«Що стосується ОСББ, з липня 2016-го, коли почався активний процес створення об’єднань співласників багатоквартирних будинків в Україні, на сьогодні зареєстровано 28 828 ОСББ. Дніпро займає четверте місце за кількістю зареєстрованих ОСББ – це 956. На третьому Львів, на другому Одеса і лідером є Київ. Тобто у Дніпрі можна спостерігати позитивну тенденцію щодо зростання ОСББ», — зауважив Станіслав Жолудєв.

Владислав Макарець розповів, що їх профільний відділ займається роботою як з органами самоорганізації, так і з ОСББ.

«Категорія об’єднання співласників є найчисельнішою, оскільки там є і представники громадян, так і органи, які взаємодіють з міською владою. Наш відділ є буфером, який забезпечує ефективну взаємодію, оскільки представники можуть звернутися до нас за різноманітними консультаціями», — зазначив він, — «Один з напрямів, яким ми займаємося – адміністрування програми співфінансування».

Програмою передбачено, що об’єднання співласників можуть звернутися за допомогою до фахівців для того, щоб виконати роботи по їх будинкам.  Для участі в програмі об’єднання подає заяву, протокол загальних зборів, де вказано який вид робіт вони мають виконати, який відсоток співфінансування вони подають і кошторисну документацію. Це все перевіряється, попутно воно висвітлюється на сайті Простір самоврядування, який створений для моніторингу та висвітлення всієї інформації, яка дотикається до програми і об’єднань. Програма побудована так, що заявки подаються за рік до фінансування, тобто якщо заявка подана у 2018-му, то робота буде виконана в 2019-му.  За результатами минулого року, було прийнято 500 заявок.

Автор: Ольга АНДРОСОВА