Дніпро прийняв етапи чемпіонату України з авто та кантрі-кросу

logo
144268_dnipro_prijnjav_etapi_chempionatu_ukrajin.jpeg


55 учасників з усієї України, а також гості з Молдови та Білорусі з’їхалися в Дніпро, щоб з’ясувати, хто з них найшвидший.

17-18 червня Дніпро приймало 2 етап Чемпіонату України з автокросу і перший етап кубка України з кантрі-кросу. Склад спортсменів зоряний: після 10-річної перерви, у змагання повернувся найтитулованіший гонщик України Олександр Салюк-старший — багаторазовий переможець чемпіонатів СРСР і УРСР, десятикратний чемпіон України, єдиний в країні заслужений майстер спорту. Остання чемпіонська перемога Салюка була на кільці Нюрбургринга у складі української команди в 2008 році в Німеччині.

На старт відомий спортсмен вийшов на не менш легендарному Ford Escort RS Cosworth, який Олександр Петрович власноручно приготував до Дніпровської гонки. Повернення легенди було яскравим і незабутнім, Салюк-старший завзято боровся і посів третє місце у 12-му — найпотужнішому — класі легкових автомобілів. Перше і друге місця в цьому класі зайняли дніпровські спортсмени Сергій Чорний та Олександр Фельдман.

Нарівні з дорослими спортсменами змагався на цьому етапі й 14-річний Данило Крисько з Олександрії. Незважаючи на юний вік, хлопець вже є майстром спорту і другий рік бере участь у дорослому класі. Спортсмен проїхав без нагород, але досвідчені гонщики кажуть, що у хлопця ще все попереду.

У рамках цього етапу окремим заліком виступали юніори від 8 до 14 років на міні-багі. Наймолодший і найемоційніший учасник змагань — 8-річний Павло Зерний з Києва. Він навіть молодше за свій багі (2004 року випуску), але боровся дуже наполегливо і відразу у двох залікових групах. Він знову і знову виходив на старт, незважаючи на вильоти в кювет і на те, що прямо перед фінішем у його багі відлетіло колесо! Зерний отримав два кубка за другі місця у 1Ю молодшій і 1Ю старшій залікових групах. Серед юних гонщиків були й дві автоледі: Дар’я Скрипникова з Чернівців та Валерія Пантелей із Донецька. Даша прийшла третьою у 1Ю молодшій заліковій групі. Першим тут став Микита Ботук із Чернівців. У 1Ю старшій групі лідером став Тимофій Гонтовий із Києва.

Потужно проїхалися і показали відмінний результат учасники всіх залікових груп. У 8 класі першим став Дніпровець Олександр Рогочий на Honda Civic. У III і IV залікових групах (багі) лідером став молдованин Максіан Андрей. У II заліковій групі (найменш потужні задньопривідні багі з двигунами 1,5 л.) на першу сходинку піднявся Олексій Нечитайло з Мелітополя.

Дніпровські віражі знайомі професіоналам. Чемпіонат з автокросу тут проходить сьомий раз. Траса унікальна за своєю конфігурацією і досить швидкісна. За лічені секунди професіонали розганяються тут до 100 з гаком кілометрів. Гарна траса і для глядачів, бо проглядається з будь-якої точки на 70%.

«Із кожним роком ми приводили її до належного вигляду для європейського рівня змагань. Цього року, заручившись підтримкою міської влади та нашого мера, підготували на трасі елементи, які роблять її готовою до прийняття європейських етапів. Згідно з вимогами, були заасфальтовані старти, зроблені глядацькі трибуни та під’їзні шляхи», — розповів Олександр Фельдман.

Цього року трасу розширили, і Дніпро зміг прийняти перший етап Кубку України з кантрі-кросу. У ньому брало участь семеро спортсменів. «Це справжня гонка на виживання», — сказав Роман Маслюк зі Львова, що посів третє місце.

«Витримати у бойовому режимі на досить складній трасі (коло 4,7 км з безліччю поворотів і трамплінів) півтори години або 18 кіл досить важко. Тут дуже сильне фізичне навантаження, як на автомобіль, так і на спортсмена. У такій боротьбі трапляються досить часто перевороти, тому потрібно бути весь час дуже сконцентрованим, добре підготовленим фізично, автомобіль повинен бути справним. Тому не думаю, що кантрі-крос поступається в видовищності іншим дисциплінам автоспорту».

Лідером на першому етапі Кубка України з кантрі-кросу став Олександр Фельдман з Дніпра. Друге місце за ще одним дніпрянином — Олександром Константиновим.

Урочистості з нагоди проведення всеукраїнських змагань відкривав заступник міського голови Олександр Шикуленко. Старт фінальних заїздів пройшов під виступ військового оркестру 194-го понтонно-мостового загону — лауреатів міжнародних конкурсів, дипломатів Параду військових оркестрів Європи. На святі була присутня віце-президент Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Яна Іванілова. Фонд надав неоціненну підтримку в проведенні цього етапу Чемпіонату.

Захід пройшов на найвищому рівні. Організатори доклали максимум зусиль для того, щоб це свято швидкості та драйву залишився в пам’яті дніпрян до наступних змагань.


Реклама

А поделиться?Читайте также: