Дніпро пам’ятає: поминальні заходи на третю річницю Іловайська (Відео)

logo
170817_dnipro_pam_jatae_pominalni_zahodi_na_tret.jpeg


Полеглих під Іловайськом вшановують цими днями по всій країні. В Дніпрі на молебень пам’яті зібралися на Алеї Слави небайдужі містяни. Подробиці з місця подій розповіла кореспондент «5 каналу» Наталія Світлова.

За темою

На Алею пам’яті прийшли сотні жителів міста: волонтери, військові, рідні загиблих. Священики відправили панахиду. Пам’ять тих, хто не вийшов із так званого зеленого коридору, вшанували хвилиною мовчання. Три роки тому після трагедії в Іловайську, дніпровські лікарні прийняли сотні поранених військових. Волонтери допомагали лікувати, шукати зниклих, визволяти тих, хто потрапив у полон. Рідні дізнавалися про загибель близьких і знаходили тіла за експертизами ДНК серед похованих невідомих солдат.

«За тиждень до цього ми вже знали, що відбувається недобре. З нашого волонтерського центру намагалися проїхати машини. Машини вантажилися, як завжди – водою, їжею, медикаментами, засобами зв’язку. І хлопці поверталися, вони не могли проїхати… Потім почали привозити поранених, потім перші машини поїхали в морг Запоріжжя і почали привозити вбитих. Далі було кілька дзвінків з Іловайська, місцеві жителі дзвонили, мовляв приїжджайте: «ми ховаємо хлопців в льохах, приїжджайте забирайте», – згадує волонтер Олена Лучко.

«О 6:50 ранку 29-го серпня він мені подзвонив. Сказав, що в нього все в порядку. Щоб я берегла сина. На задньому плані був заведений дизельний генератор, як я тоді думала. Але це виявилося, що вони готуються до виходу з Іловайського котла. Це потім розповіли хлопці, які залишилися живі», – розповідає дружина загиблого військовослужбовця ЗСУ Світлана Губа.

Відео за темою

Багато квітів і лампадок: У Києві вшанували загиблих під Іловайськом бійців АТО – фотогалерея

А поделиться?