Дніпряни все частіше будуть ставати жертвами торгівлі людьми, — експерти

logo

Дніпряни все частіше будуть ставати жертвами торгівлі людьми, - експерти

З огляду на важку економічну ситуацію, що склалася в країні, в українців підвищується небезпека потрапити у рабство. Про те, як вберегти себе від вербування розповіли представники поліції та громадських організацій на прес-конференції у «МостДніпро», передає Дніпроград з місця події.

Наразі все більше українців, зокрема дніпрян, не мають змоги швидко влаштуватися на задовільну роботу і тоді шукають порятунку за кордоном. З огляду на це вони стають легкою наживою для торговців людьми.

«До групи ризику зараз відносяться всі верстви населення. Торгівля людьми дійшла до такого рівня, що жертви, самі розуміючи на що йдуть, все одно намагаються  тікати з держави в пошуках кращого життя», — зазначив старший уповноважений управління по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУ Національної поліції в Дніпропетровській області, майор поліції Віталій Линник.

Обіцяючи велику зарплатню, оформлення безкоштовних віз і гідне проживання у чужій країні, фіктивні роботодавці планують використовувати людей як безкоштовну робочу силу. Вони викрадають дітей, змушують перетинати кордон, віддавати документи, змушують працювати, торгувати тілом і багато іншого задля власного заробітку.

За перше півріччя працівниками дніпровської поліції було перекрито 4 міжнародні канали незаконного  постачання людей за кордон. За інформацією працівників поліції це були канали перевезення саме дніпровських дівчат до різних країн, зокрема до Росії та Арабських Еміратів, задля забезпечення інтимних послуг.  

«Ми не просто розслідуємо випадки торгівлі людьми, ми надаємо допомогу постраждалим. Ось, наприклад, на кордоні ми затримали дівчат, яких намагалися незаконно вивезти до Росії для того щоб вони там займались проституцією. Найстрашніше це те, що дівчата самі розуміли для чого їх вивозять, вони нам розповіли усю правду. Наразі горе-рабовласників засуджено, а дівчатам, які зокрема потрапили у скрутне становище, працівники державної організації надали допомогу», — розповів завідувач сектором у справах сімейної та гендерної політики управління забезпечення соціальних гарантій департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації В’ячеслав Рахманов.

Також  голова правління Дніпропетровської обласної громадської організації «Промінь» Анна Карпеченкова розповіла, що звернувшись за допомогою, люди отримують її не тільки юридичну, а ще й психологічну і матеріальну.

«Сьогодні ми в черговий раз намагаємося донести до людей інформацію про ризик бути завербованими, ми разом з поліцією і департаментом соціального захисту  завжди на напоготові, ми робимо все можливе для зменшення злочинності в цьому руслі на Дніпропетровщині. І статистика розкриття таких злочинів говорить сама за себе: Дніпропетровщина активніше за всіх в Україні бореться з торгівлею людьми», — розповіла Анна Карпеченкова.

Представник відділу зі зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції м Дніпро Олена Моргун наголосила, що люди повинні знати, що саме з себе представляє торгівля людьми:

«Використання людей в порно бізнесі, безоплатна праця, всі види сексуальної експлуатації, рабство, або звичаї, які подібні до рабства, вилучення органів, проведення дослідів над людиною без її згоди, усиновлення з метою наживи, примусова вагітність, втягнення у злочинну діяльність  і навіть використання на небезпечних об’єктах — все це порушення, за які за законом України карають правопорушників. Як ми можемо, бачити перелік досить великий, і про нього повинні знати всі люди, аби бути в безпеці»

Задля підвищення обізнаності дніпрян 30 липня на вокзалах міста будуть роздавати буклети з детальною інформацією про способи злочинності і шляхи боротьби з нею. Акція буде приурочена до всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми.

Автор: Аврелія БЕНКЕТ