Дніпряни шукають порятунку від свавілля Дніпрогазу за допомогою народного депутата

logo

Дніпряни шукають порятунку від свавілля Дніпрогазу за допомогою народного депутата

Міська влада Дніпра звернулася до народного депутата Андрія Денисенка, аби той допоміг розібратися у конфліктній ситуації зі встановленням загальнобудинкових газових лічильників, яка склалася у місті. Про це на своїй сторінці у Facebook розповів Антон Андрієнко, помічник заступника міського голови Михайла Лисенка, інформує Дніпроград.

Андрієнко розповів, шо проблема зі встановленням представниками ПАТ «Дніпрогаз» загальнобудинкових лічильників почалась тоді, коли за постановою Кабінету Міністрів України були внесені зміни в іншу постанову, що дозволила газовим операторам самостійно (в залежності від технічної можливості та обставин) вирішувати чи встановлювати лічильники газу поквартирно, чи робити це побудинково.

«У постанові не визначено, які саме лічильники мають бути встановлені – загальнобудинкові чи індивідуальні. Використовується фраза «забезпечити встановлення газових лічильників», через що виникає різночитання даного пункту», — пояснює фахівець.

Тож «Дніпрогаз» не гребує встановлювати загальнобудинкові прилади обліку, виставляючи рахунки, згідно з його показами. Різниця між тим, що фактично спожили мешканці (за квартирними приладами обліку) згідно з нормативним споживанням (у кого таких приладів немає) і тим, що спожив будинок в цілому, розподіляється між усіма квартирами. Містяни  говорять про несправедливість такого підходу.

«Одразу ж мешканці не тільки нашого рідного Дніпра, але й інших міст України зіткнулись з тим, що на них почали «вішати» зайві кубометри газу, які використовували їх сусідки-самогонщиці, або циганський табір, який знімає у самотньої бабусі-пенсіонерки однокімнатну квартиру, тож сплачує за газ всього за одну офіційно прописану особу. Міська рада отримала купу звернень з проханням про допомогу», — розповів Антон Андрієнеко.

Місцеві депутати писали звернення до ПАТ «Дніпрогаз» з вимогою встановлення лічильників поквартирно, за заявами окремих громадян. Але згодом звернення стали масовими й тоді виникла ідея звернутися до Кабміну з проханням про скасування суперечливої постанови.

«У відповіді профільного Міністерства розтлумачили, що газовим діють в рамках чинного законодавства й інших різних нормативних документів. Тому ми звернулися до народного депутата Андрія Денисенка, як члена Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, аби той став ініціатором розгляду даного Закону на Комітеті та його тлумачення», — розповів Андрієнко.

Автор: Дарина ТВАРА