Дніпрянам показують унікальну виставку нічних пейзажів (Фото)

logo

Дніпровський художник Сергій Бурбело з 2014 року працює директором Музею українського живопису, водночас не полишаючи свою творчу діяльність. «Qirim» — серія живописних робіт, розпочата в 2013 році. Водночас, це і назва виставки. Для Сергія Бурбела «Qirim» — «ім’я» своєрідного польового дослідження, тема «в розробці».

Дніпровський художник Сергій Бурбело

Подорожуючи Кримом, художник відвідує добре відомі місця, однак і там знаходить локації, недоступні лінькуватим туристам. Перебуває там певний час, ночує просто неба, «відчуває» ґрунт. З цього — з моменту безпосереднього контакту з об’єктом дослідження — і починається шлях осягнення й творчого «вивчення» віковічної теми.

Дніпровський художник Сергій Бурбело

Зважаючи на назву серії і назви робіт, виражені топонімами, та на власне сюжетний план, вже стає зрозуміло, що митця цікавить сама місцевість. І не в зрізі природничім, а в зрізі історичнім, культурологічнім. Фіксуючи на полотні руїни давніх споруд та цілих міст, Сергій свідомо ігнорує довколишні деталі, акцентуючи таким чином значимість саме архітектурних пам’яток, повідомляють у  прес-службі музею.

Дніпровський художник Сергій Бурбело

Полотна написані Сергієм не з певної точки пленерно, «по-живому», а створені ним вже в майстерні. Не з фото. Без ескізів. Художник занурює зображувані об’єкти в умови ночі, відмовляється від повної достовірності в описі локації — часто прибирає з кадру всі інші існуючі в реальнім часі речі, котрі могли б хоч якось вказувати, до прикладу, на пору року чи бодай натякати на період створення картини. Таким чином, роботи набувають певної монументальності і позачасовості, а винесені в центр авторської уваги об’єкти набирають значення символічного. Це теж допомагає перевести художню розробку теми «пам’яті землі» до площини філософської.

Дніпровський художник Сергій Бурбело

Не списуючи нюанси природної світлотіньової гри з натури, Сергій будує композиції, відтворюючи побачене, заливає світлом чи темрявою об’єкти зображення дещо інтуїтивно. Це додає полотнам деякої «апокрифічності» і, разом з тим, вільності, неповторності, ледь вловимого ефекту нерукотворності живопису.

Звідси й різність в багатьох роботах домінуючого, часом граничного з чорним, синього. Звідси й накладання різних прийомів на кожнім полотні в різних комбінаціях. Лесування, розмивки, щільний мазок, пастозний мазок, сухий пензель, віднайдене автором імітування рельєфу… Складання таких різних текстур, світлотіньових контрастів у поєднанні з тонкою тональною розробкою і умисною обмеженістю у використанні інструменту чистого кольору і його застосування з метою контрастоутворення допомагають митцеві отримати необхідний живописний «заміс», своєрідну «земляну палітру», опрацьовуючи формально концепт «ґрунт» ще й у такий спосіб.

Поделиться ссылкой:

Метки: Виставка, Дніпро, дніпровський художник, Музей українського живопису, Сергій Бурбело