Дніпрян атакує тополиний пух (Фото)

logo

Алергія – це хвороба цивілізації. Завдяки сучасному діагностуванню стало відомо, що близько 60 % населення нашої планети хворіє цим недугом. В нашій області цифри також невтішні – на Дніпропетровщині від алергії страждають 40-50% людей різного віку.

IMG_20170524_172549

«У нашій родині ніколи не було алергіків. Але тополиний пух, який у травні і червні атакує городян, дуже негативно впливає на стан навіть здорових людей. На жаль, особливо багато пуху саме в парках, де жителі Дніпра гуляють з дітьми, молодь, дорослі проводить свій вільний час… На центральних вулицях Дніпра цього сніжного покриву, як у парках, не бачила. Неодноразово чула, що тополі не можуть зрубати, ніби то, це не законно … А що робити людям? Сподіваюся на природу — дощ пройде і пух вляжеться» — розповіла «Вістям» дніпрянка Анна.

IMG_20170524_172423

Але чи справді пух – це основа всіх алергій? І чи можна вилікувати цей недуг? Про це «Вісті» запитали  у лікар вищої категорії, завідувача відділення алергології лікарні ім. Мечникова Марґітича Сергія Васильовича.

Пух – це тільки верхівка айзбергу

Як виявилось, сам тополиний пух не є алергеном. Він своєрідний транспортний засіб для тих мікроелементів, які викликають алергію.

«Пух – це те, що ми бачимо візуально. А на ньому осідає багато видів пилку, який непомітний на око, і у людей починається алергічна реакція або поліноз, якщо говорити медичним терміном. Зараз у нас перша хвиля весняного полінозу», — каже Сергій Васильович.

IMG_20170524_172336

Поліно́з — це алергічне захворювання слизових оболонок носа і ока, викликане пилком рослин, спорами грибів, яке характеризується алергічним ринітом, кон’юнктивітом, бронхіальною астмою та ураженням інших систем переважно в осіб з генетичною схильністю до виникнення алергічних хвороб. Поліноз може супроводжуватися стомлюваністю, підвищеною дратівливістю, зниженням апетиту, депресією і нападами мігрені.

«Паралельно з тополею зараз є багато дерев, трав і квітів, пилок яких викликає проблеми. Але зараз діагностику зробити не можливо – ця процедура робиться у період ремісії (з листопада до середини квітня), коли роблять спеціальні тести. Але є і більш швидкий і сучасний спосіб – молекулярна діагностика, яку можна зробити у будь-який час. Цей метод використовують у провідних країнах світу, є він в Україні і у нашому місті. У людини беруть кров і в лабораторних умовах виявляють «мажорний алерген» — той,  який є винуватцем усіх ваших бід», — каже Сергій Васильович.

IMG_20170524_172445

Алергія – це не вирок

Засилля реклами на телебаченні призвело до того, що більшість алергіків лікуються самостійно. Вони приходять до аптеки і називають препарат, який чули по телевізору, від знайомих або читали поради в Інтернеті.

«Лікувати треба, починаючи з простих препаратів, у міру необхідності призначають більш сильні. Але продавець в аптеці зазвичай в ці нюанси не заглиблюється», — каже Сергій Васильович.

Індустрія лікувальних препаратів – це заплутана мережа, де не завжди на першому плані ваше здоров’я та одужання. Призначати ліки повинен лікар, а не телереклама зі словами «без рецепта лікаря».

IMG_20170524_172407

«Пацієнту призначають спеціальне лікування. Це, простіше кажучи, лікування подібного подібним. Розводяться алергени, мікродозами імунну систему люди «привчають» до алергенів, до подальшої реакції. Але під час гострої стадії пацієнту призначають протирецидивні препарати. Основний принцип в усьому світі – це топічна терапія, коли лікують конкретні (шокові) органи, – слизова оболонка, очі, ніс, тощо.  Таке лікування перш за все знімає симптоми, аби людина могла нормально дихати. А вже потім під час ремісії – відповідна імунотерапія. Тобто, алергія це не вирок – близько 95% випадків повного видужування. Але самолікуванням займатися ніколи не варто!»,  — наголошує Сергій Васильович.

IMG_20170524_165907

А що робити котолюбам?

Попри всі старання лікарів у світі тенденція тільки до росту алергічних захворювань – це ціна за технічний прогрес, побутову хімію, їжу та напої. Астмою хворіють до 12% населення, в залежності від рівня країни. І чим він вищий, тим вища і кількість хворих, адже є можливість їх діагностувати та фіксувати.

А от домашні улюбленці для алергологів – окреме питання. Як виявилось, алергологи не рекомендують навіть спати в одному приміщенні з котами чи собаками! Адже ваша алергія може «спати» і одного дня просто дасть про себе знати.

«В принципі, будь-яка людина, яка пройде тестування, може виявити в себе алергічну реакцію на щось. Але багато пацієнтів лікуються і потім знову заводять домашніх тварин. Але на час лікування потрібна сувора гіпоалергенна обстановка та спеціальна дієта», — підкреслив Сергій Васильович.

Алергія молодшає

Багато алергічних захворювань фіксують і у найбільш юних пацієнтів. Ці проблеми їм закладають безвідповідальні матусі.

«Все починається з годування молоком, адже деякі матері не гребують курити, не правильно харчуються. Хтось курить ще на стадії вагітності – просто під пологовим будинком. І потім дитина народжується з проблемами, які ми лікуємо», — каже фахівець.

Алергічні захворювання були відомі давно, але зараз є можливість їх чітко виявляти і лікувати. І якщо ви зробите все правильно, то прощатися з улюбленим котиком чи нехтувати прогулянками квітучим полем вам не доведеться!

Дарина Сухоніс

Поделиться ссылкой:

Метки: алергія, Дніпро, поради, пух, спеціаліст, тополя