Днепропетровщина в огне

logo

Днепропетровщина в огне

З початку поточного року на території області вже виникло 1124 пожежі в екосистемах, з них 24 — лісові

Дніпропетровська область: на позачерговому засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій начальник Головного управління Андрій Кульбач доповів про ситуацію з пожежами у природних екосистемах7 квітня під керівництвом першого заступника Голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олега Кужмана проведено позачергове засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Щорічно, з приходом потепління зростає кількість пожеж у природних екосистемах, що можна охарактеризувати як початок пожежонебезпечого періоду.

Пожежі в природних екосистемах виникають і розвиваються внаслідок багатьох причин, головною з яких  є людський фактор (порушення правил пожежної безпеки, спалювання сухої трави, пожнивних залишків на полях, смітників).

Даними пожежами знищується природна флора й фауна. Завдається значна шкода навколишньому природному середовищу в наслідок його забруднення продуктами горіння, а також створюється реальна загроза життю і здоров’ю людей та їх оселям, поширення на лісові насадження та виникнення масштабних лісових пожеж тощо.

За весь пожежонебезпечний період 2016 року на території області виникло 3806 пожеж в природних екосистемах на загальній площі близько 3330 га, у тому числі 167 лісових пожеж на площі близько 77 га. З початку поточного року на території області вже виникло 1124 пожежі в екосистемах, з них 24 — лісові. Загальна площа пожеж склала 578,7 га.

Тому, забезпечення належного рівня пожежної безпеки потребує значних зусиль, насамперед попереджувального (профілактичного) характеру, ефективність яких оцінюється кількістю пожеж та їх наслідків.

Також, Андрієм Кульбачем було акцентовано увагу на те, що з настанням пожежонебезпечного періоду пожежно-рятувальні підрозділи Головного управління вже переведені у режим підвищеної готовності до дій за призначенням. В оперативні розрахунки введено пожежну техніку підвищеної прохідності та з великим запасом води.

На засіданні комісії було заслухано керівників місцевих органів державної виконавчої влади та спеціалізованих служб цивільного захисту з питань порядку денного, а також визначено їм ряд термінових завдань щодо вжиття усього комплексу заходів з протидії пожежам у природних екосистемах.ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області

09.04.2017