Днепропетровская полиция напомнила педагогам о том, как правильно перевозить организованные группы детей

logo

Днепропетровская полиция напомнила педагогам о том, как правильно перевозить организованные группы детей

Під час літніх канікул батьки та педагоги залюбки організовують для дітей різноманітні екскурсії та подорожі, але не завжди дбають про безпеку дітей

Тож, Національна поліція попереджає про відповідальність під час перевезення організованих груп дітей і нагадує замовникам та перевізникам про правила здійснення таких поїздок.

Насамперед, замовник повинен дуже серйозно та прискіпливо підходити до вибору перевізника, якому планується довірите життя і здоров’я дітей. У перевізника повинен бути відповідний пакет дозвільних документів та справний і укомплектований транспорт, який відповідає нормам і стандартам безпеки при перевезенні пасажирів.

Перевезення організованих груп дітей здійснюється пасажирськими перевізниками в порядку, визначеному Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 року № 176, за умови, коли у перевізника є відповідна ліцензія.

Замовник транспортних послуг не пізніше ніж за сім робочих днів повідомляє пасажирського перевізника щодо здійснення перевезення організованих груп дітей.

Автомобільний перевізник не пізніше ніж за три робочі дні до запланованого перевезення організованої групи дітей повідомляє територіальному підрозділу Національної поліції про дату здійснення кожного такого перевезення, подає йому на узгодження та замовнику послуг – на затвердження схему маршруту та розклад руху.

Відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» супроводження груп дітей до або з місць оздоровлення та відпочинку здійснюється безоплатно представниками органів Національної поліції.У разі необхідності забезпечення супроводу груп дітей до місць оздоровлення та відпочинку і у зворотному напрямку, під час екскурсій у межах:

— однієї області – автомобільний перевізник завчасно звертається з відповідним листом на ім’я начальника Головного управління Національної поліції цієї області;— декількох областей – автомобільний перевізник завчасно звертається з відповідним листом на ім’я керівництва Національної поліції України.

У листі необхідно зазначити:— дату поїздки;— мету поїздки;— кількість дітей;— марку та номерний знак транспортного засобу, що здійснює перевезення;— прізвище, ім’я, по батькові водія та номер його телефону;— прізвище, ім’я, по батькові керівника групи та номер його телефону;— детальний маршрут руху.Окрім цього, перевезення організованих груп дітей повинно здійснюватися із забезпеченням високого рівня безпеки та надійності транспортного обслуговування, досвідченими водіями, які мають стаж керування транспортним засобом не менш як п’ять років. При цьому максимальна кількість дітей для перевезення автобусом не повинна перевищувати кількості місць для сидіння, визначеної технічною характеристикою та реєстраційними документами транспортного засобу.

Слід також враховувати, що такі перевезення здійснюються тільки У СВІТЛУ ПОРУ ДОБИ І ЗА СПРИЯТЛИВИХ ПОГОДНИХ УМОВ.

Замовник послуг зобов’язаний також призначити для кожної групи з десяти дітей керівника, відповідального за супроводження їх під час поїздки, а для групи з 30 і більше дітей — медичного працівника та провести інструктаж з правил поведінки і техніки безпеки.

Працівники поліції посилять контроль за виконанням водіями, що здійснюють перевезення організованих груп дітей зазначених вимог та у разі виявлення порушень прийматимуть рішення відповідно до вимог чинного законодавства України.

Закликаємо перевізників бути відповідальними та максимально уважними за кермом, дотримуватися вимог законодавства в сфері пасажироперевезень та неухильно виконувати Правила дорожнього руху, адже пасажири ввіряють свої життя водію і сподіваються на те, що безпечно дістануться до пункту призначення.

Відділ забезпечення БДР УПД ГУНП в Дніпропетровській області

30.05.2017