Діорама, кінозала та зала пам’яті: у Дніпрі працюють над створенням музею АТО (Відео)

logo

5 канал

Відкриття експозиції заплановане на День захисника України, 14 жовтня

Дніпровський музей АТО поповнюється новими експонатами. Прапор спортивного клубу «Оплот», зірваний з танка терористів під Донецьким аеропортом восени 2014-го, нині теж історичний трофей.

Ворожим прапором разом зі спогадами про оборону ДАП поділився кіборг 93-ї механізованої бригади. Новий експонат поповнив колекцію, яку музейники нині збирають для майбутньої експозиції про війну на Сході.

«Коли знімаєш ворожий прапор, або з позицій, або з підбитої техніки, прапор вважається поваленим, тобто його варто тримати догори ногами. Це ж не наш символ, а бойовий трофей», – ділиться враженнями захисник ДАП Євген Нальота.

Є в колекції музею і шеврони внутрішніх військ Росії. Загалом для майбутньої експозиції, присвяченої АТО, зібрали уже півтисячі експонатів. Серед них – військова форма, амуніція, зброя та її уламки. Організатори музею кажуть, таким чином прагнуть зберегти історію та пам‘ять про українських захисників.

«Ми не створюємо певний виставковий варіант, якийсь глянець. Це війна в усій її «красі» – бруді, у крові, в уламках, стражданні та болі людей», – каже завідувач відділом музею АТО Вадим Якушенко.

Відповідно до задуму організаторів, експозиція також розповідатиме і про тих, хто допомагав бійцям вижити.

«Експозиція матиме три частини: хол діорама з кінохронікою, кінозала й остання зала, ми її називаємо залою пам’яті (експозиція зі стіною, на якій будуть викарбувані прізвища загиблих). Це на сьогоднішній день, бо можуть бути зміни – це творчий процес», – коментує директор Національного історичного музею ім. Д.Яворницького Надія Капустина.

Запланована дата відкриття експозиції, присвяченої героям АТО – 14 жовтня, тобто на День захисника України.

Наталія Світлова, Андрій Ковбаса, «5 канал»