Діалог сучасності з історією: як пройшов фестиваль «Самар-Дніпро-Фест»

logo

Діалог сучасності з історією: як пройшов фестиваль "Самар-Дніпро-Фест"

Вчора, 10 серпня, у День міста в Дніпрі дебютував новий фестиваль «Самар-Дніпро-Фест». Про це повідомляє Дніпроград з місця подій. 

На дводенний фестиваль «Самар-Дніпро-Фест», який проходить в етнографічному парку «Богородицька фортеця», що в Самарському районі, городяни почали приходити з самого ранку. До моменту офіційного відкриття фестивалю народу в парку було повно.

Гості заходу охоче брали участь в різних конкурсах, слухали виступи творчих колективів, фотографуфалися з лицарями і навіть навчалися азам археології.

«Ми довго вирішували, куди піти на День міста. Для нашої сім’ї це свято — особлива подія. Ніколи ще в цей день ми не сиділи вдома біля телевізора. Зазвичай вирушаємо на цілий день в центральну частину міста, гуляємо, відпочиваємо. Цього разу чоловік запропонував змінити програму. Сперечалися довго, куди краще поїхати і приїхали на фестиваль. З ночівлею залишатися не будемо, але якщо все сподобається, то приїдемо сюди і завтра», — ділиться враженнями гостя фестивалю.

На фестивалі функціонувало кілька зон: величезний фудкорт, дитяче містечко, ярмарок, головна сцена і наметове містечко. Розваг для городян придумали стільки, що можливості занудьгувати у людей просто не було. 

З самого ранку для наймолодших були проведені екскурсії по історичному місцю, показували Новобогодицьку фортецю та виставку археологічних артефактів. Зазначимо, що допотливих глядачів серед дорослих було не менше.

«По суті, це перший масштабний фестиваль такого формату. Ми по можливості намагалися урізноманітнити його розважальними заходами, які будуть цікаві всім. Думаю, що цей фестиваль не останній і в наступному році він знову збере людей», — розповідає ідейний натхненник фестивалю «Самара-Дніпро-Фест» Володимир Панченко.

Одна з найзахоплюючих локацій для дітей стала зона «Веселої науки». На ній проведені цікаві заняття, в яких творчість та практичність міцно переплілисяя з науковими знаннями, цікавими фактами та захоплюючими дослідами. Наймолодші гості фестивалю закручували неймовірний торнадо, носили воду в решеті, пізнавали фізичні закони за допомогою звичайної повітряної кульки, та робили величезну кількість дослідів та експериментів.

Найбільша кількість городян зібрала зона, в якій розташувалося невелике містечко лицарів. Охочих подивитися на гостей з минулого в яскравих і незвичайних костюмах, було хоч відбавляй.

«Чесно, такого ще ніколи не бачив. Лицарів міг спостерігати тільки на картинках в книжках і кінофільмах. А тут, ось вони, живі. Я навіть фото на пам’ять зробив. Тепер буду хвалитися знімками перед однокласниками», — розповів пёятикласник.

Перед тим як почати турнір, лицарі проводили для всіх бажаючих невеликий екскурс в історію, навчаючи стрільбі з лука, розповідаючи про побут і звичаї, охоче відповідали на питання городян і фотографувалися з дітворою.

Чи не менше народу зібрали і археологи, які привезли на фестиваль копії експонатів знайдені під час розкопок. Крім того, що люди можуть побачити старовинні предмети, при бажанні пробують свої сили в археології.

«Ми розповідаємо про те, що являє собою археологія, потім пропонуємо всім бажаючим самостійно спробувати відшукати який-небудь предмет. Для цієї мети привезли ящики з піском, в яких знаходяться макети різних артефактів. Як бачите, охочих багато», — говорить археолог.

Поруч з археологами розташувалися співробітники історичного музею, які навчали гостей фестивалю малювання шоколадом. Незвичайний майстер-клас подобається не тільки дітям, але й дорослим.

«Такий захід ми проводимо вперше. Судячи з того, скільки людей вже намалювали шоколадні малюнки, наша ідея припала городянам до душі. Малюють і діти, і дорослі, — розповідає співробітниця історичного музею.

На території фудкорту можна було відшукати страву на будь-який смак і гаманець. Було запропоновано не тільки безліч смаколиків, а й ситна поживна їжа. На ярмарку виробів ручної роботи було безліч всього цікавого: від вишиванок до саморобного мила. Найбільшою популярністю користувалися імбирні пряники ручної роботи, политі кольоровою глазур’ю.

На фетиваль завітав також міський голова Борис Філатов. Нагадаємо, Борису Філатову вручили ключі від стародавнього міста Стара Самар із нагоди Дня народження Дніпра.

Від рання на сцені виступали різні музичні і творчі колективи, пріорітненими були етно та рок гурти.

Хедлайнером фестивалю став Олег Скрипка, якого весь вечір з нетерпінням чекали мешканці та гості Дніпра. Співак зміг здивувати дніпровців, адже виступив у ролі діджея та призентував ексклюзивні музичні діджей-сети.

З 23:00 до 01:00 для гостей працюватиме нічний кінотеатр під відкритим небом. Фестиваль тривав до пізньої ночі.

Тож, фестиваль «Самар-Дніпро-Фест» — справжній відпочинок для усієї родини. Організаторам вдалося створити особливу атмосферу, відновити зв’язок з нашим корінням. Це був справжній діалог сучасності з історією. 

Автор: Дарина ТВАРА