Державна влада ігнорує пропозиції про закриття шкідливої Придніпровської ТЕС, або будівництва сонячної станції

logo

Державна влада ігнорує пропозиції про закриття шкідливої Придніпровської ТЕС, або будівництва сонячної станції

У Дніпрі продовжується боротьба з одним з найбільших забруднювачів навколишнього середовища: Придніпровська ТЕС на межі закриття. Про це повідомив голова обласного екологічного ради при Дніпропетровській обласній державній адміністрації Олексій Ангурець на прес-конференції у Zabeba.li, передає Дніпроград.

З 50-х років минулого століття теплова станція Дніпропетровщини згубно впливає на екологію міста, області і країни загалом.

Для вирішення низки проблем, зокрема, токсичного забруднення повітря і невиконання умов меморандуму Придніпровською ТЕС, екологічна рада при Дніпропетровській обласній державній адміністрації звернулась до Кабінету Міністрів і державного підприємства «Енергоринок».

«Ми звернулись з пропозицією розпочати дискусію з приводу питань вугільної промисловості України, а також підняли питання про невідповідність Придніпровської ТЕС існуючим екологічним нормам. За два роки спроб взаємодії з власниками підприємства ми бачимо, що обов’язки виконувати ніхто не збирається, тому звернулись до вищих інстанцій. Ми пропонуємо почати дискусію про закриття в перспективі 5-7 років теплової станції, яка знаходиться в місті майже з мільйоном населення», — говорить Олексій Ангурець.

Відповідь на запит, за словами Олексія, був досить цікавим: замість конструктивної відповіді від  департаменту електроенергетичного комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості було отримано  «шедевр бюрократичної творчості» підписаний паном директором О. Буславцем.

«Вочевидь, людина, яка писала відповідь навіть не читала запит. В листі говориться про те що станція бере участь у екологічних програмах та підписала меморандум, про невиконання якого ми якраз таки і говорили в звернені. Коротше кажучи, відповідь взагалі не по суті», — наголосив Олексій Ангурець.

Враховуючи соціальний аспект у вигляді робочих місць, а також факт того, що закриття станції тягне за собою відключення від опалення майже половини міста, Олексій Ангурець разом з командою пропонують власникам ТЕС побудувати потужності, які базуються на альтернативній енергетиці.

«Власники мають змогу заробляти навіть більше, побувавши сонячну електростанцію, і виключити негативний влив на здоров’я людей», — розповідає Олексій Ангурець.

Окрім того, території ДТЕК, яка наразі  використовується під відходи, цілком достатня для нової екологічної станції. Питання лише в тому, що на наявне забезпечення потрібних 1,5 МВт сонячною станцією потрібно 1.5 млн. доларів капітальних вкладень.   

Нагадаємо, згідно з меморандумом ТЕС брала на себе обов’язки витратити понад 46 млн. грн на природоохоронні заходи протягом 2015-2016 років, чого зроблено не було, окрім того влітку Придніпровська ТЕС пояснювала підвищення рівня забруднення плановим ремонтом.

Автор: Аврелія БЕНКЕТ