Чтобы криворожских школьников «не превращали в рабов», депутат вызвал в школу полицию

logo

Пост депутата в соцсетях живо активно обсуждается криворожанами.

Так, педагог Светлана Могир опубликовала письмо  Минобразования № 1 / 9-61 от 6 февраля 2008 года, в котором, в частности  говорится:

«Навчальні екскурсії та навчальна практика є обов’язковими та необхідними складовими навчально-виховного процесу. Вони передбачають створення умов для наближення змісту навчальних предметів до реального життя, спостереження та дослідження учнями явищ природи і процесів життєдіяльності суспільства, розширення світогляду школярів, формування в них життєво необхідних компетенцій, посилення практичної та професійно-орієнтаційної спрямованості навчально-виховного процесу…

Зміст та форми організації навчальних екскурсій і навчальної практики, а також час їх проведення, визначаються адміністрацією навчального закладу. Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів дозволяється вносити корективи до термінів організації навчальних екскурсій і практики з урахуванням місцевих умов, специфіки навчального процесу та профілю навчальних закладів, потреб виробництва та інших чинників (зокрема, надолуження виконання навчальних програм у зв’язку з вимушеним призупиненням навчальних занять тощо)».

Криворожанка Ирина Перетятько отметила:

«Я, загалом ЗА! Різні процеси мають відбуватися у житті дітей, але як що уся школа — техперсонал (звісно вони ж бабусі, з де більшого), вчітелі (молоді та гарні на шпилечках й накладних нігтиках) так от як що ж уся школа дружно працює, то це виховний процес і практика, ще там у ігрово-рольовій формі, під українські гарні пісні, а коли самі кинуті на призволяще діти, які в цей час курять та, вибачте ще, матюки гилять, то це вже інший процес, мало кому потрібний!!!».

«Можливо я щось не розумію, але шановні, чому відразу такі крайнощі: «з дітей роблять рабів»?! Кого з батьків ціх дітей зробила школа рабами привчаючи до праці?! Друге діло що до праці треба привчати з правильним підходом до процесу,щоб не нашкодити дитячому здоровью і саме в цьому і відповідальність дорослих , які повині бути біля дітей і також працювати з ними надаючи приклад…», — прокомментировала ситуацию Любовь Массай.

В то же время Максим Ищенко считает, что «найкраща і найцінніша праця це праця головою. Якби діти той час наприклад витратили на вивчення англійської то в майбутньому від цього було б набагато більше користі ніж мести пиляку віником!».

Кто-то увидел в ситуации «постсоветский режим в стране… скоро будем опять ходить стройными пионэро-комсомольскими рядами…(Инна Таран), а кто-то смотрит на ситуацию более оптимистично: «Ніхто не буде ходити стройними рядами, якщо сам не захоче» (Лана Рисенко).

В комментариях также родители учащихся из других школ делятся опытом решения подобной ситуации.