Будівництво четвертої станції метро чи канатна дорога: яким буде майбутнє Дніпра?

logo

Будівництво четвертої станції метро чи канатна дорога: яким буде майбутнє Дніпра?

Сьогодні, 18 листопада в приміщенні міської ради відбулась зустріч міського голови Бориса Філатова з представниками компанії «Лімак Іншаат Санайі ве Тиджарет А.Ш.», ПАО «Київметробуд»,КП «Дніпропетровський метрополітен». В ході зустрічі діячі розглянули робочі варіанти подовження існуючої лінії метрополітену в рамках проекту «Завершення будівництва метрополітену у м. Дніпро». Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Під час зустрічі фахівці презентували чотири варіанта поєднання лінії метро разом із залізною дорогою.

Перша пропозиція полягає в будівництві  тунелю від майбутньої ст. Музейна до станції «Південний вокзал» залізної дороги. Протяжність тунелю становитиме 910 метрів, приблизний кошторис проекту  — 23 -25 млн. євро.

«Це зручний і швидкий варіант пересування, але досить довгостроковий і дорогий проект, також великим мінусом можна вважати перебування під час поїздки під землею у тунелі близько 30 хвилин, це забагато», — прокоментував директор департаменту промисловості, енергетики та підприємництва міської ради Володимир Мелещик.

Другим варіантом,  до якого схиляється більшість діячів, стала канатна дорога. Приблизна вартість проекту становить 22 млн. євро. За словами начальника головного архітектурно-планувального управління департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровського міської ради Дмитра Волика, на сьогодні світовий досвід будівництва канатних доріг говорить про те, що фунікулери успішно виконують не тільки туристичну функцію, а й забезпечують ефективне пересування пасажирів в мегаполісах.

«Таким чином у мешканців міста з’явиться можливість побачити наше місто зовсім з іншої сторони. Тобто, крім транспортного сполучення, отримати повноцінний атракціон, рівних якому в Україні досі немає», — зазначив головний архітектор міста

Дмитро Волик презентував одну з можливих фунікулерних трас, яку міг би реалізувати місто. За проектом початковою точкою маршруту стала б станція «Музейна». Кінцева станція канатної дороги, згідно з пропозицією, могла б знаходиться на ж / м Тополя.

Третім варіантом продовження лінії перевезень стали кільцеві маршрути, тобто фахівці запропонували додати тролейбусну лінію, але майже ніхто цю ідею не підтримав.

Останньою пропозицією було продовження та будівництво метрополітену до станцій  приміського вокзалу, вартість проекту становитиме приблизно 70-80 млн. євро, довжина метро продовжиться на 1,9 км. Таким чином фахівці запропонували розвинути інфраструктуру у таких поселеннях як Ігрень, П’ятихатки, Синельниково та ін.

Пропозицію, яку підтримали найбільше експертів, стала канатна дорога, та остаточно рішення поки не прийнято.

Нагадаємо, під час недавнього візиту в Анкару делегація Дніпровської мерії обговорювала з турецькою компанією «Limak» проект, який кардинально змінить транспортну інфраструктуру Дніпра. Одним з таких проектів став «транспортний хаб» біля пам’ятника Слави. 

Автор: Дарина ТВАРА