Автомобіль – це мистецтво: у Дніпрі проходить унікальний техніко-художній проект

logo

Автомобіль – це мистецтво: у Дніпрі проходить унікальний техніко-художній проект

Вчора, шостого березня, у Дніпрі відкрився унікальний техніко-художній проект «Автомобіль – література – мистецтво». Він поєднує три несумісних, на перший погляд, сфери: машину, книгу та картину. Ще три місяці тому можна було сумніватися у синтезі даних понять, але представники дніпровської бібліотеки, художнього та технічного музеїв довели зворотнє. Про відкриття проекту повідомляє кореспондент Дніпрограда з локацій виставки.

Директор Технічного музею «Машини Часу» Михайло Прудніков розповів, що ідея створення проекту виникла під час однієї з виставок, коли до нього підійшла жінка зі словами «Дякую, що повернули наших чоловіків до музею».

Метою техніко-художнього проекту є закликати дніпрян культурно збагачуватися та цікавитися багатьма аспектами мистецтва. Зокрема, літературою та картинами.

«Ми багато попрацювали над тим щоб об’єднати бібліотеку, художній та технічний музеї. У результаті був створений логічний ланцюжок, який успішно поєднує ці три заклади», — зазначає Михайло Прудніков.

В основу проекту лягли п’ять найкращих автомобілів минулого сторіччя (список відповідно рейтингу):

Ford Model T (1915 рік).
Mini Cooper (1966 рік).
Citroën DS 19 (1966 рік).
Volkswagen 1200 L (1976 рік).
Porsche 911 Carrera 4 (1992 рік).

Працівники закладів створили певні асоціації між автомобілями та відповідними їм книжками та картинами. Так, до Форду приєдналися книжка Доріс Лессінг «Марта Кваст» та картина Миколи Кочергіна «На нову квартиру».

Міні Купер має спільну легкість та любов до життя як і у творі Трумена Капоте «Сніданок у Тіфані», що можна ілюструвати картиною Петра Марго «Цирк взимку».

Фольксваген та епоху, яка властива авто, передає Стівен Кінг у «11/22/63» та Едуард Урбанавічюс картиною «Ранок на заводському подвір’ї».

Порше поєднали з книгою Генріха Белля «Самовільна відлучка» та картиною Анатолія Щукіна «Набережна».

Богиню серед машин Сітроен ототожнюють твори Ролана Барта «Міфології» та картині В’ячеслава Ховаєва «Відкриття на місяці». Саме цю картину було обрано через вираз французів «Нащо один раз літати на Місяць на ракеті, якщо можна багато раз їздити на Сітроені?».

Проте, дані співвідношення ілюструють не просто конкретні автомобілі, в цілу епоху, у яких вони були народженні. Так, Михайло Прудніков зауважив, що під час створення проекту він відмовився від терміну «автомобіль випущений», адже дані авто є відображенням цілої епохи та несуть важливий сенс сприйняття минулого сторіччя.

Дніпряни мають нагоду побачити легендарні авто у Технічному музеї «Машини Часу», також там є репродукції картин, які були обрані для ілюстрації даної епохи, які тонкою ниткою сполучають технічний музей з художнім та з міською бібліотекою. У Дніпровській бібліотеці читач може ознайомитися з вище вказаними творами навіть в оригіналі, а у Дніпропетровському художньому музеї відвідувач може оцінити неперевершену красу оригіналів картин.

Також організатори проекту надали можливість відвідувачам проявити свою фантазію та взяти участь у інтерактивній частині експозиції і спробувати доповнити зображення автомобілів.

Техніко-художній проект «Автомобіль – література – мистецтво» буде тривати до кінця квітня. Усі бажаючі можуть ознайомитися з проектом за графіком роботи закладів: Дніпровська Центральна міська бібліотека, що за адресою вул. Воскресенська, 23, Дніпропетровський художній музей, що на вулиці Шевченка, 21 та музей «Машини Часу» (вулиця Мандриківська, 44).

Нагадаємо, що завтра у Дніпрі пройде художня виставка Віталія Гончаренко.

Автор: Ольга АНДРОСОВА