Аульський водогін винен енергетикам Ахметова через борги місцевих водоканалів

logo

Аульський водогін винен енергетикам Ахметова через борги місцевих водоканалів

Другий день не вщухають пристрасті навколо можливого припинення живлення електрикою Комунального підприємства Дніпропетровської обласної ради «Аульський водогін» монополістом на ринку електроенергії – ПАТ «ДТЕК-Дніпрообленерго».

Нагадаємо, вчора енергетики підприємства, що входить до холдингу мільярдера Рината Ахметова заявили про відключення КП ДОР «Аульський водогін» за борг в сумі 334 мільйони гривень, накопичений з 2007 року.

Сьогодні народний депутат Андрій Денисенко заявив, що таким чином енергетичний монополіст порушує закон «Про заборону відключення комунальних підприємств водопостачальної галузі» та запропонував за подібні дії націоналізувати енергетичного гіганта.

Аж тут в дискусію втрутився міський голова Дніпра Борис Філатов, який «розуміє» побоювання городян, але з ДТЕК сваритись не хоче, бо енергетики Ахметова пообіцяли не підвищувати тарифів на тепло. При цьому Філатов на своїй сторінці в Фейсбук робить вигляд, що проблема взагалі його не обходить.

«Аульський водовід належить облраді і ніякого відношення до Дніпра не має. Фактично місто є заручником, з одного боку, безгосподарності обласної ради а, з іншого боку, шантажу монополій.

Я не знаю, хто правий у суперечці облради і ДТЕК, але міськрада, при всіх своїх боргах, змогла домовитися з постачальниками електроенергії і тепла на взаємовигідних умовах. Я закликаю сторони конфлікту до розсудливості і попереджаю депутатів облради, що якщо вони залишать городян без води, то в облраді теж вона може пропасти. Разом з каналізацією. Технічні можливості є», — переходить від незадоволення діями монополій до шантажу обласної ради Борис Альбертович.

Відповідь не забарилася. Як свідчить опублікована головою обласної ради Глібом Пригуновим довідка, надана директором КП ДОР «Аульський водовід» Василем Страшком, найбільшим боржником водоводу є… міський водоканал Дніпра. 140 мільйонів боргів міста – це всемеро більше, ніж загалом заборгував водовід ДТЕКу за поточний рік. Ще 120 мільйонів боргів – на водоканалі Кам’янського.

Зрозуміло, що такі борги не створені за останній рік – як заявляють самі представники ДТЕК, левова частка заборгованості утворилася в 2009-2012 роках. Також не викликає заперечень і той факт, що монополія Ахметова на енергоносії й не є природньою. Втім, позиція «моя хата скраю» у випадку шантажу енергетичних монополістів з боку голови міста-мільйонника виглядає не надто державницькою.

На думку нардепа Денисенка, ситуація є недвозначною і сховатись за формулюванням «я не є стороною конфлікту» міському голові Дніпра не вдасться.

«Уявіть, виходжу я на сесію міськради, коли Опоблок тупо валить якесь бюджетне питання, в т.ч. по моєму округу, і закликаю Бориса Альбертовича до компромісу з Загідом Геннадійовичем і всюдисущою тінню Олександра Юрійовича. Має бути межа в галсів і петлянь», — закликав Філатова до визначеності Денисенко.

Автор: Олекса ВАЛАХ