Апеляцію у справі про напад на “СтопКор” на Дніпропетровщині, яка тягнеться півтора року, відклали

logo

Дніпропетровський апеляційний суд переніс розгляд апеляції у справі про перешкоджання професійній журналістській діяльності знімальній групі «СтопКору» під час підготовки сюжету про сміттєву мафію міста на 21 вересня.

«І все знову з нуля. Сьогодні Дніпропетровський апеляційний суд розглядає справу про перешкоджання професійній діяльності. І знову одна й та ж пісня «Ви не були журналістом». Справа тягнеться більш як півтора року. Апеляція перенеслася на 21 вересня. Поки 100% прогнозів не даватиму, але пора вивчати декларації суддів. Надто вони упереджені були», – нагадала деталі справи журналістка Лілія Ткачук.

Нагадаємо, Марганецький міський суд виніс виправдальний вирок братові депутата місцевої ради Олександра Бондаренка Віталію, який скоїв напад на знімальну групу «СтопКору» під час зйомок сюжету про сміттєву мафію. Про таке рішення Феміди дізнались представники місцевого осередку «Стоп корупції», які слідкували за судовим процесом.

Додамо, у 2016 році під час зйомок сюжету про сміттєву мафію у Марганці на Дніпропетровщині на знімальну групу «СтопКору» накинувся брат місцевого депутата Олександра Бондаренка – Віталій. Під час розслідування журналісти з’ясували, що мер міста доручила вивезення сміття приватній фірмі. За умовами конкурсу, який провели з порушеннями, непотріб мали вивозити за межі міста – до Нікополя. На ділі відходи складують у самому Марганці на закритому полігоні.

Фірма «Тандем транс сервіс», яка за сумнівних умов виграла конкурс, пов’язана із депутатом місцевої ради, головою однієї з політичних сил та поплічником очільниці міста – Олександром Бондаренком. Журналісти навідалися за юридичною адресою фірми, втім на місці дізналися, що такого підприємства немає. Натомість у будівлі розміщені оптика та ремонт ювелірних виробів, які належать братові Бондаренка. Коли чоловік побачив камеру, почав кричати, що проти знімання, а далі кулаком поцілив у камеру, нагадують деталі інциденту журналісти проекту.

Лілія Ткачук викликала на місце події правоохоронців та написала заяву про злочин. Журналісти «СтопКору» вбачали в інциденті порушення статті 171 — перешкоджання професійній журналістській діяльності, а не просто хуліганські дії.

У липні того ж року журналістку «СтопКору» Лілію Ткачук допитали у Марганецькому відділі Нікопольської прокуратури у справі про напад на знімальну групу. Процесуальним керівником виступив сам очільник відомства.

«Справу курував і вів особисто начальник Марганецького відділу Нікопольської місцевої прокуратури», – зазначала Лілія Ткачук.

Після чого прокурор Нікопольської місцевої прокуратури Дніпропетровської області підписав повідомлення про підозру Віталію Бондаренку у зв’язку з перешкоджанням законній професійній діяльності журналістів «СтопКору» та Бондаренка оголосили у розшук.

Додамо, депутат Марганецької міської ради Олександр Бондаренко та його брат Віталій були героями розслідувань журналістів «СтопКору» через причетність до сміттєвого скандалу у місті.

«Ми вирішили не закривати очі на такі зухвалі дії правоохоронців та суддів, тому готуємо оскарження вироку в Апеляційному суді», – нагадали представники марганецького осередку проекту.

І все знову з нуля. Сьогодні Дніпропетровський апеляційний суд розглядає справу про перешкоджання професійній діяльності…

Posted by Ліля Ткачук on 14. september 2017. a.

Коментарі