Американський колишній коп подивився відео вбивства поліцейських у Дніпрі і вказав на помилки

logo

Історія американських патрульних написана кров’ю і помилками.

Убивство двох поліцейських у Дніпрі сколихнуло всю Україну і сильно засмутило заокеанських колег наших розстріляних правоохоронців. Для Сполучених Штатів, де вишкіл поліцейських давно перетворився на мистецтво, подібна трагедія означає не тільки сльози і біль, а й аналіз кроків, можливо, навіть зміну норм, щоб зберігти людські життя у майбутньому, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Експерт з поліцейських тренінгів, колишній поліцейський Джеф Джанероне під час перегляду трагічного відео помітив, що в ньому помітні склейки і явно не вистачає якихось шматків. «Це неповна картина з місця, якісь важливі елементи втрачені. Попри це, хочу відзначити неймовірну мужність водія маршрутки і це дуже добрий знак — ваші люди симпатизують поліцейським, вони готові їх захищати, приходити на допомогу. Це свідчить про високу довіру і цей чоловік, який намагався заблокувати машину — справжній герой», — стверджує він.

Читайте також: Аваков пошкодував, що сказав про презумпцію правоти поліцейського в день трагедії у Дніпрі

Він на іграшках змоделював ситуацію, яка сталася в Дніпрі: жінка-поліцейський стоїть перед машиною правоохоронців, її колега — в машині перевіряє документи. Злочинець наближається до нього.

«Давайте спершу поговоримо про локацію, яку обрали правоохоронці: це дуже добре місце, це не дорога, де потрібно поставити поліцейську машину так, щоб тебе не розчавив трак або вантажівка, які несуться з шаленою швидкістю. Наступний крок: як ставлять поліцейські машини в Америці: підпирають машину, яку зупинили ззаду. Якщо поставити автівки паралельно — можна наразитися на небезпеку, бо злочинець може відкрити вогонь і вразити обох поліцейських, вони ще не знають, хороша це людина чи погана. Тому це позиція невиграшна», — розповів експерт.

За словами Джеффа, у різних американських штатах діють різні законодавчі норми щодо того, чи має людина, яку зупинили, залишатися в автівці чи вийти з неї. В його рідному Нью-Джерсі, водій має сидіти в своєму авто і чекати, коли до нього підійде офіцер.

«Перш за все, я не знаю цю людину, яку зупинив. Більшість людей — хороші і слухняні, але є злочинці або психічнохворі. А наше завдання — охорона громадян і відповідальність перед власними родинами: мені хочеться після зміни повернутися до своїх дітей і дружини живим. Тому, що я роблю? Моя позиція, коли я бачу водія в автівці з руками на стерні — позиція переваги. Що робить мій напарник? Він прикриває мене, дивиться за рухом в зупиненій машині. Ось я взяв документи і пішов перевіряти документи в своїй машині. Що в цей час робить мій напарник: він виходить з нашої машини і стає за затриманою машиною, але не перед нею. Дивіться, це такий трикутник, де кожен з нас може витягти зброю і прикрити іншого, бо і його, і мій постріл не зачеплять жодного з нас, але уразять злочинця. Тому поліцейський номер два — тільки позаду машини», — зазначив колишній американський поліцейський.

Читайте також: Чому в Україні не можна вводити презумпцію правоти поліцейського

Питання наявності зброї у злочинця змінює обличчя Джефа, він відповідає коротко: ніколи не наставляйте на поліцейського зброю. «Наставиш на мене зброю — автоматично перетворишся на мішень. Я стрілятиму в груди, не в голову. В голову потрапити важче, а тут сконцентровані життєвоважливі органи. І я не роздумуватиму ні секунди», — повідомив Джеф Джанероне.

Слід зазначити, що в США, де поліцейський вишкіл — справжнє мистецтво, кожен крок і дія правоохоронців написані кров’ю помилок і дуже болісних втрат. Попри покрові інструкції, американські правоохоронці не перестають тренуватися щодня, бо ніколи не знаєш, звідки може прийти біда.

Наталка Пісня.

Читайте також: Канада надасть $ 8 млн на підтримку української поліції

ТСН. Тиждень
Сьогодні, 20:34

Джефф Джаннероне, експерт з поліцейських тренінгів, колишній поліцейський, погодився на інтерв’ю і спільний перегляд відео за умови: це не критика, це аналіз кроків, який в майбутньому дозволить зберігати людські життя.